BREAKING NEWS

Përfundon takimi Hoti-Vuçiç, i dërguari i BE zbardh prapaskenat: Marrëdhëniet u normalizuan pas 20 muajsh, ja për çfarë ramë dakord!

Përfundon takimi Hoti-Vuçiç, i dërguari i BE zbardh
x

Politike

Lëvizja e papritur/ Hajdari dhe Gjiknuri largohen nga rezidenca e ambasadës amerikane

Lëvizja e papritur/ Hajdari dhe Gjiknuri largohen nga rezidenca e

Pasi kanë pritur për rreth 90 minuta në rezidencën e ambasadores së Shteteve të Bashkuara që të mbërrinin edhe Petrit Vasili e Oerd Bylykbashi, dy anëtarët e tjerë të Këshillit Politik, Damian Gjiknuri dhe Rudina Hajdari janë larguar prej aty, ndërsa dy përfaqësuesit e opozitës nuk kanë mbërritur që prej largimit të tyre rreth orës 19:00.

Nuk dihet pse nuk kanë mbërritur në takim Vasili me Bylykbashin, por tani sapo ka dalë në një deklaratë për mediat ambasadorja Yuri Kim bashkë me ambasadorin e BE dhe atë të Britanisë së Madhe.

 

 

Më të lexuarat