BREAKING NEWS

“Do ndodhë shumë shpejt”, Spartak Ngjela reagon pas deklaratës tronditëse të ish-këshilltarit Bolton dhe zbulon çfarë e pret presidentin

“Do ndodhë shumë shpejt”, Spartak Ngjela reagon pas
x

Politike

Lëvizja surprizë e Monika Kryemadhit, shmang takimin me bashkëshortin, kë dërgon në mbledhjen e Metës?

Lëvizja surprizë e Monika Kryemadhit, shmang takimin me

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi pas kthimit nga vizita në SHBA nuk ka preferuar të shkojë vetë duke shmangur takimin me presidentin Ilir Meta.

Kryemadhi ka dërguar ish-kryetarin e LSI, Petrin Vasilin.

Lideri demokrat Lulzim Basha dhe aleatët e tjerë opozitarë kanë mbërritur para pak çastesh në Presidencë. 

PD përfaqësohet nga Lulzim Basha, nga Petrit Vasili, PDIU nga Mesila Doda, PR nga Fatmir Mediu, LZHK nga Dashamir Shehi, PDK nga Nard Ndoka, PBDNJ nga Vangjel Dule.

Në ftesë, kreu i shtetit theksonte nevojën e takimit “urgjent për situatën dramatike” që sipas tij po kalon vendi.

Lulzim Basha këtë alarm e ka ngritur prej kohësh ndaj dhe i është përgjigjur pa hezitim thirrjes.