BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB dhe KGB që mori me vete Bashkim Gazidede, pse Ilir Meta e Kryemadhi braktisën protestën e 20 shkurtit dhe arsyeja pse SPAK nuk po e çon pas hekurave Sali Berishën

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB
x
BREAKING NEWS

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta Manastirliun, zbardhet “pika e errët” për të cilën po hetohet ish-ministrja, gazetarja nxjerr prapaskenat, brenda një muaji dosja e sterilizimit shkon në gjykatë

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta
x
BREAKING NEWS

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele të larta, ja strategjia që agjentet e BKH do të ndjekin për të hetuar zyrtarët pas urdhrit të Ramës për të “bllokuar” dyert e zyrave dhe institucioneve

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele
x
BREAKING NEWS

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime drejtuesish qarqesh dhe lëvizjesh të forta në qeveri pas thirrjes së Manastirliut në SPAK, Gonxhe “ylli në ngjitje” në Partinë Socialiste

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime
x
BREAKING NEWS

Aeroporti i Rinasit do të arrijë 10 milionë pasagjerë brenda tre vitesh, fluturime edhe në linjat transatlantike, flet drejtori i “TIA” dhe zbulon se “Kastrati Group” do të investojë 60 milione euro vetëm gjatë vitit 2024

Aeroporti i Rinasit do të arrijë 10 milionë pasagjerë brenda
x
BREAKING NEWS

Gati goditja surprizë ndaj zyrtarëve të korruptuar, SHBA sjell specialistët e OPTAD dhe prokurorët kroatë që arrestuan Sanaderin për të asistuar SPAK, një “peshk i madh” pritet të arrestohet

Gati goditja surprizë ndaj zyrtarëve të korruptuar, SHBA sjell
x
BREAKING NEWS

Edi Rama gati të braktisë qeverinë, nuk pranon mandat të katërt, ja arsyet pse kryeministri do largohet dhe kur do ta lërë postin

Edi Rama gati të braktisë qeverinë, nuk pranon mandat të
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri kallëzon në SPAK Ulsi Manjën, një prokuror dhe dy gjyqtarë, ja 3 veprat e rënda penale që kanë kryer, zbardhen detaje nga dosja, si po mbahet në burg pa ligj “tmerri i italianëve” 

Idajet Beqiri kallëzon në SPAK Ulsi Manjën, një prokuror dhe
x

Politike

 ‘Lëvizjet’ e Bardhit/ “Nuk ka asnjë bashkim në PD, ka vetëm një rikthim në origjinë”, nuk përmbahet analisti i njohur: Asnjëherë s’ka qenë jashtë Berishës, misioni i tij të...

 ‘Lëvizjet’ e Bardhit/ “Nuk ka asnjë

Analisti Arben Meçe në një intervistë televizive foli për situatën politike në PD, përçarjen dhe tentativat për bashkimin e opozitës.

“Grupimi i Bardhit pretendon që u bashkua sepse u reflektua se vetëm bashkimi do të prodhonte një opozitë të fuqishme dhe më tej me tendencë për të marrë pushtetin. Por problemi kryesor për të cilën ata u ndanë ishte Berisha. Berisha vazhdon të jetë non-grata dhe është një person që nga të gjithë partnerët është person i padëshiruar. Çuditërisht një ditë të bukur Bardhi bën një rikthim në gjirin e Berishës. Pra nuk kemi të bëjmë me një ndarje, por me një lëvizje të paramenduar”, theksoi ai.


Gjithashtu ai analizoi edhe deklaratat e Gazment Bardhit dhe akuzat mes opozitës, tha se koha vërtetoi se misioni Bardhi nuk ishte gjë tjetër vetëm që të merrte drejtimin e partisë së Bashës.

“Që të lexosh Bardhin, duhet të lexosh Berishën në të gjitha manovrimet e tij politike. Kur presioni ndaj Bashës ishte i madh nga partnerët strategjikë për të përjashtuar Berishën nga partia, Berisha ndërtoi skemën dhe prodhoi ‘fraksion Bardhin’ që e vendosi pranë Bashës. Dhe e vërteta ishte që Berisha të kapej nëpërmjet tij. Misioni i Bardhit s’ka qenë ai për të cilin u ekspozua herën e parë, kundër Berishës por thjesht një lëvizje e kamufluar që të merrte drejtimin e partisë të Lulzim Bashës. Bardhi është rikthyer në skenë me grupin e deputetëve që ishin të infiltruar”, tha ndër të tjera ai.

 

Më të lexuarat