BREAKING NEWS

"Nuk do të kopjojmë si Greqia”/ 'Tërmet' në media deklarata e fortë e Edi Ramë mëngjesin e sotëm, mediat e Athinës me zjarr ndaj kryeministrit para takimit me Mistotakis

"Nuk do të kopjojmë si Greqia”/ 'Tërmet'
x
BREAKING NEWS

Zbardhen zhvillimet e fundit/ Kush është lideri i njohur europian që ende s'ka mbërritur në samitin BE-Ballkani Perëndimor

Zbardhen zhvillimet e fundit/ Kush është lideri i njohur europian
x
BREAKING NEWS

VIDEO/ Samiti i BE-së në Tiranë, ja çfarë po ndodh nga ajri në zonën ku po qëndrojnë liderat europian, Vjosa Osmani ndërpret fjalimin

VIDEO/ Samiti i BE-së në Tiranë, ja çfarë po ndodh
x
BREAKING NEWS

Tirana blindohet për Samitin/ Ç'po ndodh? Rreth 1000 simpatizantë të PD nisen nga Vlora dhe 1600 nga Elbasani që kanë zbarkuar në Tiranë gati për protestë

Tirana blindohet për Samitin/ Ç'po ndodh? Rreth 1000
x
BREAKING NEWS

"Moment i rëndësishëm!"/ Presidenti i KiE-së mesazh të fuqishëm në Tiranë: Hera e parë që...

"Moment i rëndësishëm!"/ Presidenti i KiE-së
x
BREAKING NEWS

Berisha apo Alibeaj në krye të PD-së? Gjykata e Apelit jep NJOFTIMIN e rëndësishëm

Berisha apo Alibeaj në krye të PD-së? Gjykata e Apelit jep
x
BREAKING NEWS

KUJDES, del njoftimi i rëndësishëm! Rrugët e bllokuara në Tiranë, në këto akse rrugore nuk mund të kaloni sot as në këmbë. Ja ku nis 'vija e kuqe'

KUJDES, del njoftimi i rëndësishëm! Rrugët e bllokuara
x
BREAKING NEWS

Udhëtimi nga Tirana në Himarë/ Ndodh incidenti me kryeministrin grek, mediat zbardhin detajet

Udhëtimi nga Tirana në Himarë/ Ndodh incidenti me kryeministrin
x

Politike

Lëvizjet e fundit në PS, analisti zbulon “pishmanin” e vetëm të Ramës: Ja cila ishte surpriza e vetme

Lëvizjet e fundit në PS, analisti zbulon “pishmanin” e

Analisti Lutfi Dervishi, tha se në lëvizjet e socialistëve, nuk kishte asnjë surprizë.

Dervishi është shprehur se kryeministri Edi Rama ka përdorur të njëjtin model siç e përdorte kur ishte kryetar bashkie.

Dervsihi theksoi në emisionin “Debat” në A2Cnn se lëvizjet janë të lexueshme dhe i vetmi pishman për Ramën mbetet Shkodra.

Ndër të tjera analisti nënvizon se në PS, dielli dhe hëna është vetëm një person, pra ai vendos për gjithçka.

“Është i njëjti model tek Rama qëkur ka qenë kryetart bashkie, ky është niveli që do të zgjedhë ekipi i tij.

Nuk kemi të bëjmë me një parti që ka të bëjë me struktura.

Karriera, dielli dhe hëna është vetëm një njeri, nëse merr një vendim ai njeri nuk është më. Nuk ka ndonë suprizë. E vetmja surpizë është rikthimi i Majkos, duke e çuar në Kukës.

Lëvizjet janë të lexueshme. Qarku i Shkdorës mbetet pishmani I madh. Edhe kur kishte fushën e lirë, me një incident që pati me kandidaten e vet e humbi Shkodrën. Nuk ka më debate. Dhe ato që përmedni Gjata në fillim, janë lëshuar disa rrufe dhe të nsesërmen janë parë çfarë kanë” tha Lufti Dervishi.

Ndërsa pyetjes a ka meritokraci në PS, Dervishi iu përgjigj

“Meritorkaci në PS, është një fjalë geke, domethënë është një fjalë e panjohur në praktikë, nuk ka ndonjë histori”, u shpreh ai.

Më të lexuarat