Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Lezhë, Olldashi: Vëmëndje tek ringritja e PD dhe rikthimi si shumicë

Lezhë, Olldashi:  Fokusi tek ringritja e PD dhe rikthimi si shumicë

Postuar: 13/07/2013 - 13:18

Nga Lezha, kandidati për kreun e PD, Sokol Olldashi, deklaroi gjatë prezantimit të platformës për drejtimin e partisë, se projekti i tij është i fokusuar tek paketa e ristrukturimit të institucioneve dhe tek strategjia opozitare, për të rikthyer të djathtën në shumicë politike, në zgjedhjet lokale të 2015.

Sipas Olldashit, ndër prioritetet e demokratëve, duhet të jetë çmontimi i mazhorancës së koalicionit të ish partisë së vjetër të punës.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2019 - 12:07

Përplasja për vakancën e dytë të Gjykatës Kushtetuese është kthyer tashme në një ‘luftë’ të ashpër edhe mes presidencës dhe shumicës qeverisës.

Postuar: 15/11/2019 - 12:02

Kreu i PD-së, Lulzim Basha gjatë takimeve në qytetet e ndryshme të vendit, ditën e sotme është ës

Postuar: 15/11/2019 - 11:58

Situata e krijuar me ngritjen e Gjykatës Kushtetuese është kthyer në një situatë t1% tensionuar.

Postuar: 15/11/2019 - 11:54

Me 97 vota pro dhe 4 abstenim, Parlamenti miratoi në seancë të jashtëzakonshme pr/ rezolutën për

Postuar: 15/11/2019 - 11:53

Kryeministri Edi Rama i bëri thirrje Komisionit Hetimor Parlamentar, të ngritur për shkarkimin e

Postuar: 15/11/2019 - 11:45

Kryeministri Rama me tone të ashpra ka ngritur alarmin për krimin e organizuar dhe për grupin e a