BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa rrëfen pazaret e fshehta: Ja si Fatos Nano ia dha fitoren Sali Berishës më 22 mars 1992, puçi që bënë me ndihmën e Ramiz Alisë dhe roli sekret i CIA që tronditi politikën

Muharrem Xhafa rrëfen pazaret e fshehta: Ja si Fatos Nano ia dha fitoren
x
BREAKING NEWS

Kaq ishte 'lufta'! KAS merr vendimin përfundimtar: Ja kush do e udhëheqë PD-në në zgjedhjet e 14 majit. Publikohet DOKUMENTI

Kaq ishte 'lufta'! KAS merr vendimin përfundimtar: Ja kush do e
x
BREAKING NEWS

Gërdeci/ Gjykata e Posaçme jep vendimin për Fatmir Mediun

Gërdeci/ Gjykata e Posaçme jep vendimin për Fatmir Mediun
x
BREAKING NEWS

Nis seanca për Fatmir Mediun. Zbardhen kërkesat e SPAK dhe avokatëve

Nis seanca për Fatmir Mediun. Zbardhen kërkesat e SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Aferat e Kryemadhit me oligarkët rusë vetëm ‘maja e ajsbergut’, Meta-Berisha fshehin miliona euro pasuri të pajustifikuara nëpër botë, ja pronat e tyre sekrete në Shqipëri që pritet të sekuestrohen

Frrok Çupi: Aferat e Kryemadhit me oligarkët rusë vetëm
x
BREAKING NEWS

U dënua me 21 vite burg për vrasjen e Azem Hajdarit, Izet Haxhia bën rekurs në Gjykatën e Lartë, ja saga 24-vjeçare e përplasjeve të tij me Berishën dhe tentativa për ta eliminuar në 2019 kur do padiste ish-kryeministrin 

U dënua me 21 vite burg për vrasjen e Azem Hajdarit, Izet Haxhia
x
BREAKING NEWS

‘Mall Holande mo lale, s’mbaj gjo të keqe unë mor burrë’, zbërthehen prapaskenat e shitjes së drogës në Tiranë! Si ‘cjapi te kasapi’ te i infiltruari i policisë (BISEDA)

‘Mall Holande mo lale, s’mbaj gjo të keqe unë mor
x
BREAKING NEWS

“Izet Haxhia të shpallet...”/ Bëri rekurs në Gjykatën e Lartë, avokati Idajet Beqiri trondit me deklaratën dhe zbardh detajet e forta: Sali Berisha nxori në pritë Azem Hajdarin

“Izet Haxhia të shpallet...”/ Bëri rekurs në
x

Politike

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së reagon mbi çështjen "McGonigal": Rama nuk mund të jetë kryeministër i shqiptarëve

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së

 Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka ka deklaruar se lidhja e kryeministrit Edi Rama me ish zyrtarin e lartë të FBI-së, Charles McGonigal, është e fshehtë dhe aspak zyrtare. I ftuar në ‘5 Pyetjet nga Babaramo’ në Report Tv me gazetarin Ilir Babaramo, Noka tha se asnjë zyrtar i një shteti aleat nuk mund  të takojë përfaqësues të lartë të qeverisë pa një përfaqësues nga ambasada përkatëse.

“Asnjë zyrtar i një shteti aleat nuk mund të pritet në zyrë pa përfaqësues të ambasadës se ministra dhe kryeministri, kur presin një zyrtar e presin zyrtarisht, pra McGonigal është një lidhje e fshehtë”, tha Noka.

Për Nokën, Rama ështe minues i demorkacisë, prandaj sipas tij, në 11 shtator do të synohet që të rrëzohet nga posti i kryeministrit, duke paralajmëruar deri në mosbindje civile.

“Rama është minues i demokracisë se ka korruptuar një zyrtar të lartë të FBI për ta vënë kundër opozitës. Me 11 shkurt do të çelë siparin deri në mosbindje civile deri sa të largohet Rama. Rama nuk mund të jetë kryeministër i Shqiptarëve. Kjo protestë nuk do jetë si të tjerat, janë faktuar ato që ne themi, por shqiptarë që të turpërosh vendin tënd, sepse faturë merr Shqipëria, nuk ia kush borxh Ramës, Shqipëria pritet të jetë krah aleatëve. Le t’ia pijë lëngun gazin lotjsellës. Revolucion në të gjitha format deri në mosbindje civile”, tha Noka.

Ai shtoi “lufta” do të zhvillohet edhe në parlament.

“Të enjten në Kuvend do ketë betejë. Ai nuk është parlament, njerëzit e lirë nxirret përjashtë, kjo është një arsye për të luftuar, se s’ka demokraci”, u shpreh deputeti.

Noka ka pasur një paralajmërim edhe për kryeministrin Edi Rama.

“As te shtëpia nuk do ketë paqe, ka zgjidhje kur të burgosë ose të eliminojë çdo opozitar, ndryshe paqe nuk ka”, tha Noka.

Në fund, bashkimi i votave të gjithë demokratëve për ngritjen e komisionin hetimor, Noka ka zgjedhur që kësaj here të mos sulmoj të gjithë kolegët e tij, por është ndalur vetëm te Lulzim Basha dhe Enkelejd Alibeaj.

“AliBasha janë ndryshe nga kolegët e mi. Mos u merr me kolegët e mi”, përfundoi Noka.

Më të lexuarat