BREAKING NEWS

Gary Kokalari zbulon dëshmitarët që do çojnë pas hekurave familjen Berisha për “Gërdecin”, paralajmëron shpalljen “non grata” të Metës dhe tregon se kush është i penduari i dosjes “McGonigal”që do fundosë shumë emra

Gary Kokalari zbulon dëshmitarët që do çojnë pas
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari ngre alarmin dhe zbardh prapaskenat e forta, akuzon Metën se po përpiqet të asgjësojë PD, aktivistja ngre dyshime se Berisha po luan blofin me dosjen “McGonigal”

Evi Kokalari ngre alarmin dhe zbardh prapaskenat e forta, akuzon Metën se
x
BREAKING NEWS

I akuzuar për korrupsion, Gjykata merr vendimin për Arlind Gjokutajn

I akuzuar për korrupsion, Gjykata merr vendimin për Arlind Gjokutajn
x
BREAKING NEWS

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr menjëherë vendimin e fortë për Gaz Bardhin

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr
x
BREAKING NEWS

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i kësaj bashkie në vend. Ja akuza e ngritur ndaj tij

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i
x
BREAKING NEWS

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE
x
BREAKING NEWS

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla bën veprimin që nuk pritej

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla
x
BREAKING NEWS

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në Shqipëri, java e ardhshme më e ftohta e vitit, ja temperaturat ekstreme që nuk janë parë në vendin tonë

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në
x

Politike

Lidhjet me ish-agjentin e FBI, Vangjeli zbardh prapaskenat dhe plas deklaratën e fortë: Duçka ish-zyrtar i lartë i LSI, kishte lidhje me...

Lidhjet me ish-agjentin e FBI, Vangjeli zbardh prapaskenat dhe plas

Gazetari Lorenc Vangjeli, ndërsa ka komentuar aktakuzën e ngritur ndaj ish-zyrtarit të FBI Charles Mc Gonigal dhe lidhjet e tij në Shqipëri, tha se Dorian Duçka një prej personave të kontaktuar Mc Gonigal, ishte një ish-zyrtar i lartë i LSI.

Vangjeli u shpreh se Duçka ishte njeri me lidhje në fushën e biznesit dhe diplomacisë.

“Duçka ishte një zyrtar i lartë i LSI, ekspert për ekonominë, zv.ministër në qeverinë Rama 1, prezantuar nga LSI. Më pas, u largua në Berlin. Ishte njeri me njohje dhe lidhje në dipolmacinë ndërkombëtare dhe biznes”, tha Vangjeli.