BREAKING NEWS

Plas skandali/ Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin. Ja çfarë ka ndodhur në kufi

Plas skandali/ Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis
x
BREAKING NEWS

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve, kush është emri i njohur që i besohet posti i rëndësishëm

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i
x
BREAKING NEWS

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të ardhurave, ja pronat që zotërojnë politikanët shqiptarë, nga Meta e Berisha, te Rama, Basha e deputetët

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të
x
BREAKING NEWS

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë “garda e vjetër” u përjashtuan prej tij, “Foltoren” po e përdor si mjet shantazhi

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë
x
BREAKING NEWS

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as në nëntor, presidenti vijon luftën në prapaskenë

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as
x

Politike

Lindita Nikollën e zënë emocionet e detyrës së re, kërkon në ndihmë në sallë: O vajza eja më gjej pak...

Lindita Nikollën e zënë emocionet e detyrës së re,

Kryeparlamentarja Lindita Nikolla është shfaqur plot emocione në ditën e saj të parë të punës së re. teksa lexonte emrat e anëtarëve të Komisioneve të ngritura, Nikolla u emocionua shumë herë dhe ngatërroi disa emra.

‘Kulmi’ i emocioneve për Nikollën mbërriti pas përplasjes me kryedemokratin Lulzim Basha. Kur ky i fundit la sallën, duke e quajtur ushtare të PS-së, Nikolla nuk po gjente më listën me emrat që i duheshin.

“Hajde më ndihmo pak, ti…o vajzë hajde moj më ndihmo, për integrimin, ma gjej pak këtu integrimin, ku është,”- u dëgjua të thoshte Nikolla.