BREAKING NEWS

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e prokurori”, gazetari Artan Hoxha tregon prapaskenat dhe çfarë u fsheh: Bosët e krimit janë sinjalizuar që mos të jenë në banesat e tyre

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e
x
BREAKING NEWS

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga miku i tij i ngushtë dhe borxhi me shuma marramendëse i pashlyer: Gjithçka ndodhi për një vajzë. Zbardhen detajet e rënda për vrasjen e bujshme

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga
x
BREAKING NEWS

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me rrëfimin e tij për avokatin e njohur të vendit tonë, tregon planin e frikshëm që i kishte përgatitur partneres: Na dha 120 mijë euro t’i vrisnim ish gruan

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me
x
BREAKING NEWS

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe tregon çfarë pritet

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe
x
BREAKING NEWS

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja çfarë i thotë për Nuredin Dumanin

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja
x
BREAKING NEWS

“Ata që s’janë kapur janë emrat më sinjikativët”, Artan Hoxha zbulon detaje nga operacioni i SPAK: Bosët e krimit me buxhet të madh, kanë informator brenda sistemit në polici dhe...

“Ata që s’janë kapur janë emrat më
x
BREAKING NEWS

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj se do kemi më mundësi të shikojmë Talo Çelën

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin Dumani ditën që u plagos: Nuk kemi pse ta mbajmë më të fshehtë

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin
x

Politike

Çlirim Gjata: Ju tregoj pse është paditur Gazment Bardhi dhe Lulzim Basha

Çlirim Gjata: Ju tregoj pse është paditur Gazment Bardhi dhe

Anëtari i Komisioni të Rithemelimit të PD-së, Çlirim Gjata ka sqaruar kallëzimin penal ndaj kreut të PD-së, Lulzim Bashën dhe Gazment Bardhit lidhur me protestën e 8 janarit.

Sipas tij, protestuesit demokratë janë dhunuar nga grupi i paralimitarëve të armatosur që ndodheshin brenda godinës së selisë. Gjata tha se në polici ishte denoncuar para protestës se në selinë blu po qëndronin persona të armatosur dhe se policia nuk veproi.

“Kallëzimi penal është bërë për dhunën që është ushtruar ndaj demokratëve nga një një grup paramilitar që ishte strehuar në godinën e PD më datën 8 janar. Ka një deklaratë zyrtare të prokurorit të çështjes ku po mbaheshin masat e sigurimit ndaj të arrestuarve të datës 8. U tha se në datën 6 dhe 7 në polici kanë vajtur denoncime se në godinën e Partisë Demokratike ka persona të armatosur. Policia nuk ka bërë asgjë, jo se ne nuk e dinim, por kjo u tha në seancë gjyqësore nga prokurori. Policia pse nuk ndërhyri ta kontrollonte godinën që me datë 6 dhe 7, por e la ashtu dhe të vetmit e masakruar ishin demokratët. Asnjë palë tjetër, as polic, asnjë brenda godinës. Atje kishte armë dhe mjete të tjera të paligjshme. Nga godina është hedhur lëndë zjarrfikëse, gaz kundër anëtarëve të PD që donin të hynin në godinë, që ishin të maskuar. Ajo do licencë nga policia, se vetëm policia e përdor atë dhe quhet armëmbajtje pa leje. Ne kemi fotografinë që është një person që hedh gaz dhe një punonjës policie. Dy persona i kanë lënë ata Lulzim Basha dhe Gazment Bardhi. Ndërhyrja e policisë ishte në mbrojtje të Bashës politikisht”, tha Gjata.

Më të lexuarat