BREAKING NEWS

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të Kavajës, zbardhet dosja e Prokurorisë: Çfarë u zbulua nga pamjet filmike dhe këqyrja e pishinës

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të
x
BREAKING NEWS

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar, nga nënkomisari deri tek kryeinspektori. SHÇBA-ja zbulon detajet (EMRAT)

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të
x
BREAKING NEWS

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i shqetësuar presidenti: Ndodhet në një pozitë të vështirë, pritet...

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i
x
BREAKING NEWS

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para, vihet në pranga një 57-vjeçar (DETAJE)

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para,
x
BREAKING NEWS

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të pasurive korruptive nis menjëherë ndjekja penale, 223 politikanë në lupën e SPAK

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të
x
BREAKING NEWS

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e Berishës është e humbur, akuzon ithtarët e ish-kryeministrit se u pasuruan kur ishin në pushtet

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e
x
BREAKING NEWS

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me reagimin e rëndësishëm: Të nisin negociatat pa vonesa!

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me
x

Politike

Çlirim Gjata  tregon se çfarë do të ndodhë në PD pas largimit të Berishës: Kurrë nuk do doja të diskutoja për këto momente

Çlirim Gjata  tregon se çfarë do të ndodhë

Çlirim Gjata thotë se përjashtimi i Sali Berishës nga anëtar i grupit parlamentar ka futur Partinë Demokratike në një situatë kritike, që mund ta çojë atë deri në shpërbërje.

“Kurrë nuk do të dëshiroja të diskutoja për këto momente. Ndodhen këto dhe përmbysen gjithçka. Kanë qenë disa veprime pas 25 prillit si zgjedhjet për kryetar, këshillin kombëtar etj. Momenti i përjashtimit të Berishës, mund të çojë në shpërbërje Partinë demokratike”, tha ai.

Gjata tha se i ka shprehur Bashës se vendimi për përjashtimin e Berishës është i gabuar, ndërsa pjesëmarrjen në takimin e parë të Berishës me bazën e argumentoi si “takim të Partisë Demokratike”.

“Ishte takim i Partisë Demokratike, pavarësisht se e inicioi Berisha dhe patjetër që do të shkoja. Ku ka takim të PD patjetër që do të shkoj”, u shpreh ai.

Gjata mendon se me rëndësi në këtë moment është diskutimi i ngjarjeve që çuan në këtë situatë.