BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Politike

Lirimi nga qelia i Saimir Tahirit, reagon Lulzim Basha

Lirimi nga qelia i Saimir Tahirit, reagon Lulzim Basha

Lulzim Basha gjatë takimit me të rinjtë e kryeqytetit të degës 14 foli edhe për lirimin nga qelia të ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, vendim që sipas Bashës përbën një goditje të rëndë për drejtësinë dhe vret besimin e qytetarëve dhe të rinisë te sistemi i drejtësisë.

“Kjo është një goditje e rëndë për drejtësinë. Për shpresat e shqiptarëve, të rinisë për drejtësi. Politikanët duhet të jenë subjekt i një kontrolli të thelluar, të plotë të pasurisë që kanë ata dhe familjarët e tyre.

Në këtë mënyrë merret vesh tamam se kush është peng te kush, dhe se kush i sheh interesat e shqiptarëve. Kufizimi i mandateve është garancia që, edhe një politikan nuk do të abuzojë me pushtetit. Dy mandate me nga katër vite është i mjaftueshëm për të arritur besimin që ka marrë nga qytetarët.”, u shpreh ndër të tjera Basha në këtë takim.

 

Më të lexuarat