Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Liruan të dënuarin me burgim të përjetshëm, Gjonaj nis nga shkarkimet dhe merr masat drastike (Kush janë zyrtarët e lartë që e pësuan)

Postuar: 20/02/2019 - 13:33

Në një konferencë për shtyp ministrja e Drejtësisë ka kërkuar hetim për gjyqtarin që i dha lirinë të dënuarit me burgim të përjetshëm, Gerd Gjinararit.

“Është në kundërshtim me instancat ligjore për lirimin me kusht. Për këtë arsye Ministria i është drejtuar inspektoratit duke kërkuar hetimi disiplinor për gjyqtarin”, tha ministrja.

Po ashtu Gjonaj bëri të ditur se është proceduar drejtori i burgut të Drenovës, një përgjegjës sektori dhe dy specialistë.

"Është proceduar drejtori i Burgut Drenovës, një përgjegjës sektori dhe dy specialistë për shpërdorim detyre dhe falsifikim dokumentash që lidhen me lirimin e të burgosurit", tha Gjonaj.

Gjinarar është një nga emrat më të njohur të botës së krimit.

45-vjeçari, i njohur ndryshe si “Gjenerali” u dënua me burgim të përjetshëm nga një gjykatë italiane në vitin 1997, pasi vrau “të fortin” e Tiranës, Naim Zyberi dhe në vitin 2014 u ekstradua në Shqipëri, ku Gjykata e Tiranës la në fuqi vendimin me burgim të përjetshëm.

Pasi vuajti edhe katër vite të tjera në burgun e Drenovës, Gjinarari kërkoi liri me kusht, kërkesë që u pranua nga Gjykata e Korçës.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 23:30

Shkodra po kalon një situatë mjaft të paqartë, pas dorëheqjes në marrjen e detyrës nga kryebashkiaku i dale nga zgjedhjet e 30 qershorit, Valdrin Pjetri.

Postuar: 23/08/2019 - 23:25

Kryebashkiakja në ikje e Shkodrës, Voltana Ademi do ta ketë mjaft të vështirë e me pikëpyetje ush

Postuar: 23/08/2019 - 23:00

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të mirë!

Postuar: 23/08/2019 - 22:18

Ish-deputeti i PD-së Klevis Balliu nuk i ka kursyer akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama, teksa par

Postuar: 23/08/2019 - 21:08

Shtatori pritet të sjellë zhvillime të forta, sa i takon krizës politike në vend.

Postuar: 23/08/2019 - 20:02

Një prej bashkëpunëtorëve më të ngushtë të kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademi, jep dorëheq

Postuar: 23/08/2019 - 19:55

Kryetari i PD Lulzim Basha me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se sot Europa