BREAKING NEWS

Zbulohet emri i viktimës në Krujë, detaje të reja

Zbulohet emri i viktimës në Krujë, detaje të reja
x
BREAKING NEWS

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën paralajmërimin e fortë për Shqipërinë

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me vete rroba në makinë, dyshohet se po udhëtonin drejt...

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me
x
BREAKING NEWS

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta paralajmëron: Ja çfarë do të ndodhë në shtator

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta
x
BREAKING NEWS

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e bujshëm: SPAK dhe policia që po merren me këtë çështje, shumë shpejtë do të zbulohet...

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar Leskaj kritikon ashpër qeverinë: Rama po inkurajon bandat dhe grupet mafioze, më pas...

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar
x
BREAKING NEWS

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin: Qyteti është i braktisur në të gjitha perspektivat

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin:
x
BREAKING NEWS

Katër vrasje në 24 orë, ish-prokurori plas deklaratën e fortë dhe i bën thirrje policisë

Katër vrasje në 24 orë, ish-prokurori plas deklaratën e
x

Politike

“Lista Investitorëve Strategjik për të vënë duart në kokë!”/ Spartak Braho shpërthen me tone të ashpra, tregon kush po i merr këto prona: Janë bankomatet e Edi Ramës! Do të mbahet mend si Enveri apo…

“Lista Investitorëve Strategjik për të vënë duart

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Spartak Braho me tonë të ashpra e ka quajtur Edi Ramën si “megaloman”, i cili sipas tij po të kishte “ushtri do ishte i gatshëm të niste dhe luftë në Ballkan”.

Braho me tone të ashpra ka deklaruar se Ramën nuk e ndal asgjë, dhe se kryeministri do të mbahet mend siç kujtohet “periudha e Zogut dhe ajo e Enverit”.

“Edi Rama është megaloman, po të ketë ushtri, fillon dhe luftën në Ballkan. Ai do që kjo të kujtohet  periudha Ramës, siç kujtohet periudha e Zogut, apo e periudha e Enverit”.

Ish deputeti i PS ka akuzuar dhe kryeministrin se me listën e “investitorëve strategjik ka krijuar bankomatet e tij personal”.

Braho  tha se “Lista e Investitorëve Strategjik është për të vënë duart në kokë. Janë të gjithë bankomatet e Ramës”.

“Pasuritë shtetërore e shpërndau te oligarkët e asaj kohe këtë po bën dhe Rama, pra pushteti po rrëshqet djathtas po jo sipas parimeve ligjore por sipas orekseve dhe frymëzimi politik që ka Rama që nuk është të mbështesë ato parime të humanizmit social që është karakteristikë e partive të majta.

E di ti kush po i merr këto pronat? Klasa e borgjezisë së re por regresive, të cilët po e copëtojnë këtë vend keq është turp ti heqësh sot 3 mijë lekë pensionisti apo atë pronarin e vërtetë që ka trashëguar nga babai ata nuk po ndalen asnjë minutë në këtë grabitje galoponte sot në Shqipëri”, tha Braho.

Më të lexuarat