Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Lleshaj një mbetje e komunizmit”, PD lëshon paralajmërimin e fortë pas padisë ndaj ministrit: Duhet t'i thoni që...

Postuar: 15/04/2019 - 13:47

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi ka dorëzuar sot një tjetër padi kundër Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj dhe Policisë për përdorimin e gazit lotsjellës në protestë.

Sipas Bardhit, 40 qytetarë mbahen në burg pa asnjë provë apo pamje filmike që të kenë kryer ndonjë akt dhune në protestë.

'Ministri i Brendshëm e konsideron protestën ngjarje të jashtëzakonshme në Shqipëri, ndërsa vjedhjen në Rinas e cilëson si një incident. Ministri i Brendshëm është një mbetje e kohës së komunizmit që e quan protestën si puç kushtetues.

Duhet t'i thoni Lleshajt se nuk ka dhe nuk do të ketë asnjë drejtues policie, asnjë gjyqtar që do mund të trembë qytetarët. Të protestosh është një e drejtë legjitime', u shpreh Bardhi.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/04/2019 - 16:57

Sekretari i Mbrojtjes në detyrë Patrick Shanahan priti të enjeten në Pentagon ministren e Mbrojtjes së Shqipërisë Olta Xhaçka, takim që riafirmoi marrëdhëniet e rëndësishme në fushën e mbrojtjes mes Shteteve të Bashku

Postuar: 19/04/2019 - 16:52

Sekretari për Çështjet zgjedhore pranë PS, Damian Gjiknuri ka komentuar akuzat e opozitës për vje

Postuar: 19/04/2019 - 16:47

Erion Piciri, nga lista shumëemerore e PD ka pranuar mandatin e deputetit, por jo rrogën.

Postuar: 19/04/2019 - 16:40

Partia Demokratike, nëpërmjet Enkelejd Alibejat, akuzon Këshillin e Lartë të Prokurorisë se ka

Postuar: 19/04/2019 - 16:07

Teksa pret radhën për të marrë mandatin e tij si deputet, duket se gjërat s’kanë ecur edhe

Postuar: 19/04/2019 - 16:05

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj gjatë prezantimit të marrëveshjes në Vlorë për trajtimin e t

Postuar: 19/04/2019 - 15:47

Pas vendimt për zhvendosjen e drejtorisë Arsimore të Shkodrës, në Lezhë, ka reaguar ministrja e A