BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x
BREAKING NEWS

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron fundosjen e Sali Berishës në SPAK për dosjen e vrasjeve në Tropojë: Është bërë si një qen i tërbuar që po përpiqet të hajë çdo person që i del përpara

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek ish-Kompleksi “Partizani” me të njëjtën skemë që ndoqi me Jamarbër Malltezin, zbardhen akuzat dhe dokumentet

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek
x
BREAKING NEWS

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të njohur që bashkëpunojnë me krimin dhe politikanë që kanë porositur vrasje, gati të fundoset një ministër, ja prapaskenat e bujshme, flet Anduena Llabani

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të
x
BREAKING NEWS

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita e Çlirimit dita më e zezë për shqiptarët, nuk ranë 28 mijë dëshmorë dhe pati vëllavrasje, janë shpikur beteja dhe janë trilluar histori mbi partizanët

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën e Çlirimit, është rreshtuar krah ballistëve dhe nazifashistëve, faktet rrëzojnë pretendimet e tij

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën
x

Politike

“Lokalet 2023”, deputeti i njohur 'shpërthen' në akuza të forta: U përdorën KAS e KQZ, po kalojmë në diktaturë

“Lokalet 2023”, deputeti i njohur 'shpërthen' në

Deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu ka deklaruar se zgjedhjet lokale të 14 majit ishin zgjedhje të deformuara ende pa nisur, ndërsa ka shtuar se për të manipuluar ato u përdorën gjykatat, KQZ e KAS.


Në një postim në rrjetet sociale, Shehu u shpreh se tregues i faktit se zgjedhjet nuk ishin normale, ishte edhe harta e rezultateve.

Postimi i plotë:

Keto zgjedhje ishin te deformuara ende pa filluar.
U realizua nje komplot mbi PD e opoziten.
U perdoren gjykatat, KQZ, KAS.
U tjetrsua emri, sigla, logo e PD.
U censurua emri i drejtuesit te koalicionit nga fletet e votimit.
U perdoren dhe “patericat” e Rames ne Kuvend e jashte tij per krijuar konfuzion e tjetersuar voten.

U paguan per kete 2 ME mision ata.
Pervec te tjerave….
Vete “harta” e dale nga keto zgjedhje tregon sa e deformuar eshte demokracia ne Shqiperi.
Sa i deformuar ishte i gjithe procesi zgjedhor.
Dhe kjo duhet tju shqetesoje thelle dhe ju kolege te maxhorances, qe kerkoni te “festoni”!
Sepse ne po kalojme nga autokracia ne diktature tashme.
Askush nuk duhet te “festoje”, te gjithe duhet te jemi koshient se kjo “rruge” na largon nga vlerat demokratike, Europa e Perendimi.
Eshte koha per te dhene alarmin te gjithe se bashku!

 

Më të lexuarat