Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Lotët vuuu këta" Rama batuta të forta nga Korça, i merr me rradhë, nga Monika tek Iliri, dajë Titi, Nora e ‘çuni i fahriut’, qytetarët s'mbajnë të qeshurën

Postuar: 15/06/2019 - 21:55

Kryeministri Rama nuk ka lënë pa ironizuar kundërshtarët e tij politik, nga Monika Kryemadhi e Lulzim Basha deri te presidenti Meta, Nora Malaj e Klevis Balliu, mbrëmjen e sotme në Korçë.Duke iu referuar deklaratave të Kryemadhit që Zoti ta shpëtojë Shqipërinë nga ata që blejnë vota, Rama tha se po ta dëgjonte Zoti kryetaren e LSI atëherë s'do të blinte njeri vota.

'Fallxhorja që tani kur thotë ajo o Zot shpëtoje Shqipërinë nga ata që blejnë vota. Zoti shqyqyr që nuk ndërhyn në zgjedhje se do merrte Monikën dhe s'blente më njeri vota në Shqipëri. Duke cituar Mamicën, Iliri e ka shumë të thjeshtë nëse është kaq i shqetësuar pë '97. Mjafton ti thotë Monikës: grua deri në datë 30 qershor rri e qetë, shiko filxhan por mos shiko për politikë, shiko për jetën tonë, për shoqet, për Tit Vasilin. Shiko filxhan për dajë Titin, thuaj si do shkoj puna për nervin shiatik', tha Rama.

Ndërkohë kryeministri nuk la pa ironizuar as Nora Malajn, duke kujtuar fjalën e saj pas një proteste të opozitës ku disa prej simpatizantëve përfunduan në spital nga gazi lotsjellës.

'Shumë shumë dhe për atë shoqen tonë Norën. Ti sheh filxhan Norana qan, çdo bëhet me popullin, cdo bëhet me popullin e lotët vu. Saliu ti thotë Lulit shpejt në shpi, shpejt. Këto të ndodhin në Shqipëri dhe cuni i Bahri Balliut nuk del më', përmbylli ai.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/07/2019 - 12:26

Kryetari i PD, Lulzim Basha, deklaroi nga Tropoja se qeveria ka diskriminuar bashkitë e veriut për të ndëshkuar politikisht qytetarët që nuk mbështesin qeverinë e Edi Ramës.

Postuar: 23/07/2019 - 12:20

Nenkryetari i Partisë Demokratike Edmond Spaho deklaroi se opozita do të vijojë protestat si rrug

Postuar: 23/07/2019 - 12:10

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dhënë dje një mesazh shumë të qartë për të gjithë pushtetarë

Postuar: 23/07/2019 - 11:27

Ish-deputeti i PD, Tritan Shehu përmes një statusi në “Facebook” shprehet se procesi

Postuar: 23/07/2019 - 11:07

OSBE i ka dërguar një letër kryeministrit Edi Rama në lidhje me paketën anti shpifje për të rishi

Postuar: 23/07/2019 - 10:55

Ish-ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjanit nuk i del ‘e keqja’ me përkujtimin e 3 vje

Postuar: 23/07/2019 - 10:55

Thellohet akoma dhe më tej skandali me falimentimin e “Veneto Banka”.