BREAKING NEWS

“Kam dyshimet e mia”, Klodiana Lala tregon me çfarë përballet policia kur shkon në Nikël: I gjen shtëpitë ‘xixë’…

“Kam dyshimet e mia”, Klodiana Lala tregon me çfarë
x
BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në Vlorë: Nipi vret xhaxhin, më pas edhe veten

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për kundërshtarët tanë. S’mund të kërkonim më shumë se kaq

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për
x
BREAKING NEWS

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet sekrete”/ Artan Hoxha nxjerr informacionin e rëndësishëm, flet me emra dhe zbulon ku fshihet vrasësi i Remzi Hoxhës: Krim shtetëror!

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet
x
BREAKING NEWS

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e grabitjes së biznesmenit në Krujë dhe bën paralajmërimin ‘bombë’: Do të ketë viktima!

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj Shqipërisë, hyn në fuqi menjëherë që ditën e nesërme

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj
x
BREAKING NEWS

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”, Frrok Çupi plas deklaratën ‘bombë’ për ish-kryeministrin dhe ngre alarmin për lëvizjen e fundit të Bashës

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”,
x
BREAKING NEWS

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet
x

Politike

LSI drejt ‘shkrirjes’, Mehmetaj flet për largimin e Luan Ramës dhe mban qëndrimin e prerë: Ekipi i ri do të marrë...

LSI drejt ‘shkrirjes’, Mehmetaj flet për largimin e Luan

Nënkryetarja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj përjashton në mënyrë absolute një bashkëpunim me Partinë Socialiste. Gjithashtu ajo shprehu publikisht votën e katër deputetëve të LSI kundër zgjedhjes së Lindita Nikollës si kryetare Kuvendi, duke bërë që emrat e dy votave që u bashkuan me PS të mbeten enigmë.

“LSI është kundër modelit qeverisës së Partisë Socialiste. Nuk kemi asnjë arsye që ne prej nesh të votojë pro Nikollës. Mendoj që në këtë pozicion LSI mban qëndrimet esaj dhe nuk ka asnjë arsye të hedhë një votë më pak apo më tepër. Edhe kur u votua për Ruçin, LSI nuk ka marrë pjesë në votim, por sërish Ruçi mori më shumë vota”, u shpreh ajo për ABC.

Mehmetaj nënvizoi se vota e LSI do të jetë opozitare ndërsa u ndal të fliste edhe për largimin e Luan Ramës nga partia, i cili pas 30 vitesh karrierë politike ka vendosur t’i kthehet gazetarisë.

“Vota jonë do jetë votë opozitare pa asnjë diskutim. Ne do të përfaqësojmë vullnetin e atyre që na kanë votuar. Qëndrimet tona përkundrejt  Edi Ramës, nuk përbëjnë asnjë dyshim dhe asnjë pikëpyetje. Luan Rama mbajti një qëndrim publik dhe mbajti përgjegjësitë e tij. Ka njerëz që hyjnë dhe dalin nga politika. LSI nuk ka për të pasur më largime por vetëm afrime. Për shkak të qëndrimit që mbajtëm në fushatë, LSI do të shohë vetëm zgjerim. Ekipi i ri do të marrë një rol të rëndësishëm në vendosjen e kauzave në problemet e të rinjve, problemet e grave dhe arsimit”, tha nënkryetarja e LSI.