Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

LSI jep përgjigjen e prerë, zbardh kushtin e vetëm të opozitës për t’u ulur në bisedime

Postuar: 15/04/2019 - 23:55

Nënkryetari i LSI Luan Rama, tha se opozita është e gatshme për t’u ulur në bisedime, por reagimi i parë duhet të vijë nga kryeministri.

“Jemi gati të ulemi për bisedime, por reagimi i parë për këtë është dorëheqja e kryeministrit. Sepse nëse nuk kultivohet në këtë vend, edukata e ndëshkueshmërisë. Për shkak se në raportet e BE pandëshkueshmëria është një ndër faktorët alarmant për shoqërinë shqiptare. Ne nuk krijojmë besim tek qytetarët. Nuk është dramë e madhe dorëheqja e një kryeministri. Edhe Fatos Nano, Pandeli Majko kanë dhënë dorëheqjen të dominuar nga filozofia politike të lëshojmë pushtet për të bërë shtet ata janë tërhequr në momente të caktuara për të shmangur krizat politike”, tha ai.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/06/2019 - 23:53

Kryeministri Rama nga Kolonja ku po mban fushatën elektorale për zgjedhjet e 30 qershorit, tha ndër të tjera se PS arriti të fitojë më 2013 përballë Sali Berishës, që siç tha, kishte disa emra të rëndësishëm në qeveri

Postuar: 15/06/2019 - 23:10

 Ish-kryeministri Fatos Nano dhe bashkëshortja e tij Xhoana Nano, këtë pasdite kanë kaluar m

Postuar: 15/06/2019 - 22:55

Kryeministri Edi Rama nga Korça ku po mbajti një takim elektoral deklaroi se sa herë që opozita k

Postuar: 15/06/2019 - 22:43

 Ish-deputeti i PD, Endri Hasa shprehet se njerëzit janë të irrituar dhe kjo është arsye që

Postuar: 15/06/2019 - 22:10

 Pas përplasjeve dhe konfrontimeve që pati me nëndrejtorin e Policisë së Shtetit, Gjovalin L

Postuar: 15/06/2019 - 21:55

Kryeministri Rama nuk ka lënë pa ironizuar kundërshtarët e tij politik, nga Monika Kryemadhi e Lu

Postuar: 15/06/2019 - 21:35

 Kryeministri Edi Rama ka zbuluar një incident që ka ndodhur në vitin 2011 kur për bashkinë