Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

LSI në alarm nga braktisja e militantëve, Kryemadhi reformim degëve për të ndalur shkrirjen e partisë

Postuar: 15/04/2018 - 07:34

Reforma në administratë dhe largimi i këshilltarëve drejt Partisë Socialiste kanë vënë në alarm Lëvizjen Socialiste për Integrim. Për këtë arsye, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka urdhëruar të gjithë deputetët e saj, që të zbresin në terren dhe të njihen më nga afër me situatën. Sipas informacioneve të gazetës, ditën e djeshme në të gjithë qarqet e vendit deputetët e Lëvizjes Socialiste për Integrim kanë zhvilluar takime me bazën e kësaj partie, me qëllim marrjen e masave për të parandaluar eksodin e militantëve nga kjo forcë politike, por edhe nisjen e riorganizimit në të gjitha degët. Sinjalet e para vijnë nga qytetit i Skraparit, aty ku dje zëvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama ka mbledhur strukturat e kësaj partie në këtë rreth, ku foli për fillimin e një procesi riorganizimi tërësor të Lëvizjes Socialiste për Integrim. Gjatë fjalës së tij para strukturave të LSI në këtë qytete, deputeti Rama deklaroi se ky riorganizim vjen pas largimit të mjaft të këshilltarëve të LSI-së në këshillat bashkiake në rrethe. “Në Skrapar Lëvizja Socialiste për Integrim është e do të jetë gjithmonë forcë e parë, referencë krenarie për LSI-në. Nga Skrapari po nisim një proces riorganizimi tërësor të LSI-së. Ky riorganizim vjen pas largimit të mjaft të këshilltarëve të LSI-së në këshillat bashkiake në rrethe”, deklaroi ai.. Ashtu si dega dhe strukturat e LSI në Skrapar, të cilat kanë nisur reformimin, edhe baza e LSI në Korçë pritet të përfshihet nga riorganizimi. Pas urdhrit të kryetares së të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, edhe sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari ka zhvilluar një takim me strukturat e kësaj partie në Korçë. “Kënaqësi sot të takoja në Korçë kryesinë e LRI Korçë. Forca dhe zemra e LSI janë të rinjtë që çdo ditë e më shumë janë të vendosur për të luftuar këtë fatkeqësi kombëtare që ka vetëm një emër, Kryeministrin e vendit. Goditjen përfundimtare Edi Ramës do t’ia japin të rinjtë sepse ky Kryeministër vrau shpresën duke i detyruar të largohen nga vendi. Goditja e të rinjve do të jetë tipike siç janë goditjet që të rinjtë i kanë dhënë çdo diktatori. Të gjithë bashkë për të luftuar fatkeqësinë kombëtare Edi Ramën”, deklaroi ai. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 4

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/04/2018 - 09:47

 Kreu i grupit parlamentar te LSI-se, Petrit Vasili ka reaguar me akuza ndaj kryeministrit, duke e akuzuar për fundosje të vendit.

POSTIMI I PLOTE
Amerika leshon alarmin: kryeministri po fundos vendin.

Postuar: 21/04/2018 - 08:16

Qeveria është zhvendosur dje në qytetin e Fierit, ku janë marrë një sërë vendimesh të rëndësishme.

Postuar: 21/04/2018 - 08:09

Qeveria është zhvendosur dje në qytetin e Fierit. Pas mbledhjes së saj, kreu i qeverisë Edi Rama zhvilloi një sërë takimesh, ku u ndal dhe në një forum të mbajtur mbi sigurinë.

Postuar: 21/04/2018 - 08:01

Lulzim Basha ka blinduar kreun e Partisë Demokratike. Pasditen e djeshme Partia Demokratike mblodhi Këshillin Kombëtar ku u diskutuan ndryshimet në Statut.

Postuar: 21/04/2018 - 07:53

Kritikët e Bashës akuzuan dje kreun demokrat Lulzim Basha se privatizoi PD-në.

Postuar: 21/04/2018 - 07:50

Rekomandimi i Komisionit Evropian pak ditë më parë që Shqipëria të hapë negociatat pasohet nga një periudhë dy-mujore, ku deri në qershor politika jonë duhet të punojë fort për

Postuar: 21/04/2018 - 07:35

djeshme se reforma në drejtësi do të shfarosë të gjithë klasën e korruptuar politike.