Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

LSI ndryshon strategji, Kryemadhi paralajmëron lëvizjen e madhe

Postuar: 15/11/2018 - 11:27

Lëvizja Socialiste për Integrim, përmes kryetares Monika Kryemadhit ka paralajmeruar ndryshim strategjie të opozitës.Para se të futej në Panairin e Librit, Kryemadhi tha per mediat se nesër ajo do të shkonte ne Dibër dhe më pas në të gjitha vendet e tjetra sepse siç u shpreh ajo tani më populli do të drejtoje opozitën.

 

“Do jem në Dibër nesër dhe në vende të tjera. Takimet do të jenë me qytetarët me strukturat nuk do të jenë më lëvizje politike por lëvizje që do të konsultohen me qyetetarët sepse do të jetë populli që do ta drejtojë opozitën…”, tha ajo. Kryemadhi la me pikëpyetje edhe faktin nëse opozita do të marrë pjesë në zgjedhjet e afërme locale, duke kujtuar për mediat se shitblerja e votës është problemi më i madh referuar raporteve te BE-se apo OSBE/ODIHR por edhe fakteve që sipas saj do të dalin ditët në vijim.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 9

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/12/2018 - 14:06

Mesazhe inkurajuese për zgjedhjen e anëtarëve të KLP ka dhënë ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj gjatë fjalës përshëndetëse në mbledhjen e përgjithshme të prokurorëve që u mbajt sot paradite në Tiranë.

Postuar: 11/12/2018 - 13:56

Deputeti i LSI,  Shezai Rrokajka ka reaguar ditën e sotme për protestën që ka mbërthyer vend

Postuar: 11/12/2018 - 13:31

Ish-deputeti i LSI-së, Nikollaq Neranxi, njëherësh biznesmeni i njohur ka reaguar pas qëndrimeve

Postuar: 11/12/2018 - 13:31

Ndërsa studentët janë duke protestuar para Ministrisë së Arsimit dhe kanë paralajmëruar përshkall

Postuar: 11/12/2018 - 12:54

Universiteti i Shkodrës ka plotësuar tre kërkesat kryesore të studentëve të cilët disa ditë më pa

Postuar: 11/12/2018 - 12:48

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar sot në lidhje me protestën e studentëve

Postuar: 11/12/2018 - 12:15

Deputetja e Partisë Demokratike, Orjola Pampuri ka publikuar mesazhin e një mësueseje në një sh