BREAKING NEWS

Meta akuzoi Kuvendin dhe Komisionin e Ligjeve si ‘falsifikatorë’, reagon Manja dhe i jep ‘shuplakën’ e rëndë Presidentit: Del çdo 2 orë në konferencë! Grushti i shtetit në oborrin e presidencës!

Meta akuzoi Kuvendin dhe Komisionin e Ligjeve si
x

Politike

LSI në mbrojtje të Ilir Metës: Ky është institucioni i vetëm që Rama nuk po e kap dot

LSI në mbrojtje të Ilir Metës: Ky është institucioni i

Ish-deputeti Petrit Vasili  tha se institucioni i vetëm që nuk është kapur nga  kryeministri Rama është Presidenca. Më tej Vasili theksoi se Komisioni i Venecias i ka tërhequr vemendje mazhorancës për prishje të diskrecionit.

“Mazhoranca lufton të rrëmbejë çdo institucion. Një pikë referimi jo Gjykatë Kushtetuese por një gardian i Kushtetueses është gjithmonë Presidenti. Kur këta një institucion nuk e kapin dot, shkojnë tek Venecia. Të njëjtët njerëz e hartuan, e propozuan dhe e zgjodhën reformën në drejtësi”, tha Vasili.