Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

LSI përcakton përfaqësuesit në Komisionet Parlamentare, ja emrat e deputetëve

Postuar: 13/09/2017 - 14:10

Lëvizja Socialiste për Integrim ka caktuar deputetët e saj për Komisionet Parlamentare.

Në komisionin e Ekonomisë ka caktuara të përfaqësohet nga Edmond Haxhinasto Përparim Spahiu dhe Gledion Rehovic

LSI Komisionin e Ligjeve ia ka besuar Nasip Naçs. Në komisionin e Sigurisë ka përfaqësues Endrit Brahimllari.  pjesë e komisionit të Sigurisë. Koka, Bitri, Edmond Panariti caktohen në komisionin e Veprimtarive Prodhuese  Në komisionin e Shëndetësisë, Vangjel Tavo dhe Floida Kërpaci.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 7

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/11/2017 - 22:12

Kreu i Departamentit për Politikën e Jashtme, Kreshnik Çollaku e ka konsideruar një akt humanizmi dënimin e Ratko Mlladiç nga Gjykata Ndërkombëtare e Hagës, në nderim mijëra viktimave.

Postuar: 22/11/2017 - 22:12

Deputeti demokrat, Enkelejd Alibeaj i ftuar në “Arena” nga Dritan Hila në Ora News, thotë se kreu i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako është përgjuar duke ofruar ten

Postuar: 22/11/2017 - 22:05

Gjatë ceremonisë së diplomimit të studentëve ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, nënvizon se shumë shpejt do të hapet rruga për krijimin e institucioneve të reja të drejtësisë

Postuar: 22/11/2017 - 21:45

Presidenti Ilir Meta, zhvilloi sot një takim me Presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor, në Lubjanë.

Postuar: 22/11/2017 - 20:20

Me anë të një postimi në faqen e tij të Facebook, ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e qytetarit dixhital, i cili denoncon punimet në qendrën e Bashkisë së Divj

Postuar: 22/11/2017 - 20:07

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, Knut Fleckenstein deklaron se ka informacione nga kolegët e tij amerikanë se po e ndjekin me vëmendje çështjen "Tahiri&qu

Postuar: 22/11/2017 - 19:25

Nga mbledhja e konventës “Lëvizja e Gruas për Integrim”, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi u ka bërë thirrje të gjitha grave të bashkohen pa dallime partiake pvr të