BREAKING NEWS

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në Shkodër, dyshimet e para

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në
x
BREAKING NEWS

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në New-York/ Zbardhen detaje të reja, hetimet: Në apartament gjenden disa shenja

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë po lë pa gjumë Berishën e Metën dhe tregon goditjen e fortë që do marrin së shpejti: Prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë
x
BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Ndahet nga jeta artisti i njohur shqiptar

E trishtë/ Ndahet nga jeta artisti i njohur shqiptar
x
BREAKING NEWS

“Erdhi malli i mire, erdhi….”, Artan Hoxha publikon foton që po qarkullon me shpejtësi, zbulon ngjarjen e pazakontë me të cilën është përballur

“Erdhi malli i mire, erdhi….”, Artan Hoxha publikon foton
x
BREAKING NEWS

Lajm i mirë nga infektivi/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Lajm i mirë nga infektivi/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x

Politike

LSI përgatitet për kthimin e Metës, Caka: Më 7 korrik do jemi në shesh krah Berishës, presidenti do i japë freski e grint opozitës

LSI përgatitet për kthimin e Metës, Caka: Më 7 korrik do

Në 25 korrik Lëvizja Socialiste për Integrim do të mbledhë Konventën Kombëtare, ku pritet rikthimi i Ilir Metës pas mandatit 5 vjeçar në Presidencë. Ish-deputetja e LSI, Silva Caka tregoi dje në një studio televizive se çfarë po ndodh në këtë parti gjatë këtyre muajve para Konventës. “Që nga momenti që ne kemi shpallur edhe datën e Konventës Kombëtare që do të mbahet në 25 korrik, takimet janë intensifikuar, njerëzit janë duke u riorganizuar. Edhe konventa në vetvete ka nevojë për organizimin e saj, pasi përveç organizimit të saj ka edhe një qëllim tjetër të qartë, që janë zgjedhjet e ardhshme lokale”, deklaroi ajo. Përtej rikthimit të Metës, sipas Cakës, në LSI nevojitet një rifreskim një gjithë strukturave drejtuese në funksion të përgatitjeve për zgjedhjet e ardhshme lokale. “Pjesa më e madhe e drejtuesve të forumeve, apo edhe organeve të tjera. Qoftë edhe kryesia sot janë të komanduar dhe do duhet të ketë një rifreskim të këtyre strukturave. Për këtë gjë do të ketë një vendim të Konventës”, u shpreh ajo. Ndërkohë zonja Caka shprehet se protesta e 7 korrikut pritet të jetë një tjetër moment i konsolidimit të bashkëpunimit të LSI me PD-në e Berishës. “Nuk do të jemi figurativisht, por do të jemi aty e gjithë kupola e LSI. Do të jemi të gjithë bashkë me strukturat e LSI të organizuara edhe nga rrethet”, nënvizoi ish-deputetja e LSI, Silva Caka.

Më të lexuarat