Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

LSI sulmon rëndë kryeministrin: Drejtori shkarkohet nga Rama për një poezi satirike për Gent Cakajn

Postuar: 18/03/2019 - 19:18

Ish-deputeti i LSI-së, Petrit Vasili ka denoncuar shkarkimin nga puna të Ylli Dylgjerit për shkak të një poezie satirike në Facebook për ministrin e Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj.

Ylli Dylgjeri mbante postin e  Drejtorit në Agjencinë e Trajtimit të Konceisioneve dhe PPP-ve.

Postimi i plotë i Vasili:

Ylli Dylgjerin e largojne nga puna se ministri i Jashtëm bedel i Edi Rames eshte dhogë dhe nuk ja shkrep hiç as te flase tre vargje te Naim Frasherit. Kryeministri i kerkoi policise te hidhte uniformen dhe te bente vota per rilindjen dhe i futi nje falje ne facebook dhe ja hodhi.

Ndersa Ylli Dylgjeri denohet se shkruan ne facebookun personal per qejf te vet dhe te miqve te vet.

Faqe zeze e faqezinjve.

Çfarë lengaraqesh.

Keta s’kane ligj te Sherbimit Civil fare,keta kane nenin e Agjitacionit dhe Propagandes dhe ligjin e Internim Debimeve.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/06/2019 - 10:11

Ditën e sotme në orën 18:00 kryeministri Rama do të marrë pjesë në takimin përmbyllës të fushatës në Kukës.

Postuar: 25/06/2019 - 10:08

Pas deklaratës së presidentit Ilir Meta, i cili tha se zgjedhjet e 30 qershorit janë thjesht imag

Postuar: 25/06/2019 - 09:52

Aktorët e Portokallisë janë mbledhur bashkë në një natë plot gëzim e hare, ku shfaqen duke kërcye

Postuar: 25/06/2019 - 09:51

Ndërkohë që vendi nodhet në një situatë të tensionuar politike, ndërkombëtarët janë vënë në lëviz

Postuar: 25/06/2019 - 09:42

Kolegji Zgjedhor vendosi që partia e Idajet Beqirit të marrë pjesë me dhunë në votimet e thirrura

Postuar: 25/06/2019 - 09:35

Zëvendëskryeministri Erjon Braçe ka reaguar pas deklaratave te fundit te selisë blu për 30 qersho

Postuar: 25/06/2019 - 09:31

Kreu i shtetit, Ilir Meta pas konferencës së lajmëruar në orën 8 të mëngjesit, pasi ka dhënë mesa