Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Lubonja është Kadri"/ Deputeti sulmon Ramën: Ky është fundi i botës, lidheni këtë budalla!

Postuar: 12/01/2019 - 23:49

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili  i ka dalë në mbrojtje analistit, Fatos Lubonja, pas opinionit sulmues të kryeministrit Edi Rama.
 
Sipas Vasilit, ky është fundi i botës, një i falimentuar si  kryeministri bën vlerësime intelektuale për eruditin Lubonja.
 
Postimi  i plotë:
 
Fundi i botes,mediokri Edi Rama jep opinion per eruditin Fatos Lubonja!!
 
Erdhi dhe fundi i botes!!
Ua ua ua....nje i falimentuar pa asnje talent,vokacion apo prirje si Edi Rama bëka vleresime intelektuale!!!
Matuflleku s'ka te ndalur....
Megjithate le tu referohemi fakteve dhe vleresimeve te bera objektivisht jashte Shqiperise.
 
Kur ky Rama me penel qimekeputur ekspozoi pikturat ne Bienalen e Venecias kritiket Alexxa Gotthardt dhe kolegu i saj Scott Indrisek i krahasojnë pikturat e Edi Ramës me eksperimentet mbi librin e shënimeve të një adoleshenti të droguar kolegjesh.Ja cfare thone:
 
“Në segmentin Giardini, të “Viva Arte Viva”, një dhomë e madhe është e mbuluar me një letër muri, me një seri vizatimesh gjeometrike, shumëngjyrëshe, pak si eksperimentet në fletoren e një djali kolegji të talentuar nën efektin e drogës. Për të qenë të sinqertë deri në fund, punimet nuk do të kishin ndonjë rëndësi, sikur të mos ishin bërë nga kryeministri i Shqipërisë, një njeri që u bë i famshëm sepse ngjyrosi pallatet në Tiranë, kur ishte kryetar Bashkie."
 
Por ja si e motivojne ne menyre te jashtezakonshme cmimin dinjitoz "Princ Claus" qe Fatos Lubonja mori ne Hollande:
 
"Fatos Lubonjës i jepet ky çmim për përshkrimin luçid dhe me ndershmëri që i ka bërë në letërsinë e tij episodeve kyçe të historisë së Shqipërisë; për ruajtjen e integritetit intelektual dhe të pavarësisë në momente ekstreme, për luftën e vazhdueshme për demokraci, të drejta të njeriut, fjalën e lirë dhe të drejtën për të treguar historinë e vendit të tij në një kontekst ku liria mbetet ende e brishtë; për zgjerimin e hapësirës së debatit publik e krijimin e platformave për zëra të tjerë kritikë; si dhe për thënien e së vërtetës pa frikë ndaj pushtetit."
 
Te gjithe mund ta kuptojne shume lehte se cfare sharlatani inkuizitor i intelektualizmes shqiptare eshte kryeministri qe qeveris Shqiperine.
 
Ky sharlatan guxon e flet per Fatos Lubonjen,lidheni kete budalla.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/03/2019 - 17:34

Analisti Andi Bushati ka deklaruar se Arta Marku do të rikonfirmohet në krye të prokurorisë.

Por, i pyetur nëse duhej ose jo të kandidonte, Bushati u shpreh se Arta Marku ka vulën e PS-së.

Postuar: 19/03/2019 - 17:29

Anëtar i kryesisë së PD, Eno Bozdo i ftuar në studion e lajmeve të Ora News tha se deklaratat e a

Postuar: 19/03/2019 - 17:26

24 orë nga përfundimi i afatit për dorëzimin e kandidaturave për pozicionin e Inspektorit të Lart

Postuar: 19/03/2019 - 17:14

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit  u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të shmangin sa më

Postuar: 19/03/2019 - 17:04

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet nesër duke filluar nga ora 10:30 minuta, ndërsa në

Postuar: 19/03/2019 - 16:52

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka deklaruar se me Edi Ramën kryeministër nuk ka ars

Postuar: 19/03/2019 - 16:37

Një video e cila po qarkullon në rrjete sociale duket një veprim i pahijshëm i kryebashkiakut Vel