Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Lubonja: Ja pse kalimi i Idrizit me PD është i parëndësishëm. PDIU parti klienteliste

Postuar: 14/09/2018 - 17:34

Analisti Fatos Lubonja  ka folur për daljen nga koalicion i PDIU me Partinë Socialiste.

Lubonja e ka cilësuar ikjen e Shpëtim Idrizit nga koalicioni me Ramën, si një lëvizje personale.

“Deputetët  Idrizit nuk ikën ata qëndruan me Ramën. Pra nga të fortë e  Idrizit u bënë të fortët e Ramës. Për mua kjo është personale, midis Idrizit dhe Ramës. Bëhet ndoshta një çështje personale, sepse partia e Idrizit ka qenë një partie klienteliste që është mbajtur me këta të fortët që kanë marrë vota,” tha Lubonja.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 0

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/11/2018 - 23:20

Ambasadori i BE-së në Shqipëri Luigi Soreca, i ftuar në emisionin ‘Opinion’ u pyet nëse ka informacione për lidhjen e mafies italiane me mafien shqiptare.

Pjesë nga intervista:

Postuar: 13/11/2018 - 23:07

Ish-Presidenti, Bujar Nishani ka treguar se si do të vepronte sa i përket propozimit për të dytën

Postuar: 13/11/2018 - 22:58

I ftuar në emisionin ‘Opinion’ ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca, ka komen

Postuar: 13/11/2018 - 22:56

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca ka folur për për ish- ministrin Tahiri.

Postuar: 13/11/2018 - 22:48

Kryeministri Edi Rama u përball me gazetarët Artan Hoxha, Muhamed Veliu dhe Nikollë Lesi.

Postuar: 13/11/2018 - 22:46

Prej disa ditësh, ministri i Financave, Arben Ahmetaj dhe kryetari i komisionit të Ekonomisë, Eri

Postuar: 13/11/2018 - 22:39

Kryeministri Edi Rama tha se, nuk ka folur me homologun grek Aleksis Cipras, për ngjarjet në Bula