Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Lubonja: Ju tregoj pse vettingu në politikë është shumë pak i besueshëm

Postuar: 14/09/2018 - 17:28

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar propozimin e Bashës për vettingun  në politikë.

Ai u shpreh se ky propozim është shumë pak i besueshëm.

Lubonja  tha se vettingu në politikë nuk është asgjë tjetër veçse luftë sloganesh.

“Deklaratat provojnë tezën time që kemi të bëjmë me demagogji. Luftë parrullash, luftë gjetjesh propagandistike dhe jo me aktivitete serioze që të ngjisin në publik. Është shumë pak i besueshëm vettingu në politikë”,- u shpreh Lubonja. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/04/2019 - 10:11

Nimet Musai është emëruar kreu i grupit më të ri parlamentar i quajtur grupi i pavarur.I ftuar në emisionin “Natë me Xhaxhiun” në Fax News, Musai tregoi se ka pranuar mandatin për të treguar vlera në parla

Postuar: 19/04/2019 - 10:10

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj po zhvillon një takim në ambientet e ministrisë me vartësit

Postuar: 19/04/2019 - 09:35

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka zhvilloi një vizitë zyrtare në Pentagon, ku u prit nga Sekreta

Postuar: 19/04/2019 - 09:20

Ish-kryeministri Sali Berisha, po bën ç’është e mundur që vendi të zhytet në kaos.

Postuar: 19/04/2019 - 09:10

Partia Demokratike dhe lëvizja Socialiste për Integrim janë tërhequr nga protestat.

Postuar: 19/04/2019 - 09:02

Ish kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu me anë të një postimi të gjatë në rrjetet sociale k

Postuar: 19/04/2019 - 09:00

Deputetët e rinj të futur në Parlament, të cilët dolën kundër vendimit të Bashës dhe Kryemadhit p