Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Lufta ndaj krimit, obligim”, ambasadori i BE-së ka një mesazh për vendimmarrësit: Mendjet tona kthehen tek ato momente të tmerrshme

Postuar: 19/07/2019 - 10:40

Luigi Soreca, ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë këtë mëngjes ka zgjedhur të kujtojë 27 vjetorin e vrasjes nga mafia të gjyqtarit Paolo Borselino, dhe bashkë me të, të pesë oficerëve të policisë në eskortën që e shoqëronin.

“27 vite më parë, mafia vrau Poalo Borselinon, dhe 5 policë. Çdo 19 korrik, në 16:58, mendjet tona kthehen tek ato momente të tmerrshme. Mësimi I tij, fjalët e tij janë ende me ne, për të kujtuar që lufta për një botë më të mirë është një obligim moral për të gjithë. Falemnderit” shkruan Soreca që në mengjes, duke shpërndarë me ndjekësit e tij në rrjetet sociale edhe një foto me një mesazh të Paolo Borselinos, në fjalimin që ky I fundit lexoi gjatë funeralit të kolegut të tij, prokurorit të antimafias, i ekzekutuar nga mafia, Giovani Falcone.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 07/12/2019 - 23:58

Pas deklaratave të presidentit serb Aleksandar Vuçiç që tha për mediat serbe ka thënë se Masakra e Reçakut është mashtrim duke shtuar se do të përsërisë çdo ditë se ky është një krim i fabrikuar.

Postuar: 07/12/2019 - 23:09

Analisti i njohur i çështjeve ndërkombëtare dhe kombëtare Ilir Kulla i ftuar në emisionin “

Postuar: 07/12/2019 - 20:22

Raportuesja për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Izabel Santos shprehet se Shqipëria duhet të

Postuar: 07/12/2019 - 19:40

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka hodhur akuza të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama.

Postuar: 07/12/2019 - 19:09

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka folur për fatkeqësinë natyrore të tërmetit të 26 nëntorit

Postuar: 07/12/2019 - 18:47

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ftuar në emisionin “ Kjo Javë” u pyet për ftes

Postuar: 07/12/2019 - 18:39

Kryetarja e LSI, Monika Kyemadhi e ftuar në emisionin “Kjo Javë” tregoi si e përjetoi