BREAKING NEWS

‘Plumbi i Artë’/ Tronditi botën e krimit, Gjykata e Posaçme merr vendimin për Nuredin Dumanin, pasi ‘zbërtheu’ prapaskenat e errëta të bandave që veprojnë në vendin tonë

‘Plumbi i Artë’/ Tronditi botën e krimit, Gjykata e
x
BREAKING NEWS

“Komshinjtë te Gjiri i Lalzit”/ Artan Hoxha iu publikon Berishës e Metës foton që po shpërndahet me shpejtësi dhe i ‘thumbon’ ashpër: Nuk paska qenë aq budalla Enveri...

“Komshinjtë te Gjiri i Lalzit”/ Artan Hoxha iu publikon
x
BREAKING NEWS

DOSJA 'Plumbi i Artë'/ ‘Plakën e mbylli Talo në banjë, unë përkëdhela ...’, Dumani zbardh detaje të rënda për grabitjen e shtëpisë së emrit të njohur! U veshën si policë të anti-drogës për të grabitur 500 mijë euro

DOSJA 'Plumbi i Artë'/ ‘Plakën e mbylli Talo në
x
BREAKING NEWS

Ndihmonte vrasësit që të mos arrestoheshin/ Jep dëshminë e tij ish zyrtari i lartë i Policisë, Leonard Palushi që u arrestua nga personat VIP me urdhër të SPAK

Ndihmonte vrasësit që të mos arrestoheshin/ Jep
x
BREAKING NEWS

Zbulohet mashtrimi i Berishës me gjyqin në Francë, ish-kryeministri pranon se padia e tij ndaj Blinken nuk mund të merret në shqyrtim dhe sulmon deputetin e CDU

Zbulohet mashtrimi i Berishës me gjyqin në Francë,
x
BREAKING NEWS

Skandal, “Foltorja” nuk paguan dot pagat e administratës së SHQUP, rrezikon t’i ndërpriten dritat dhe uji, “Rithemelimi” nuk njihet nga institucionet

Skandal, “Foltorja” nuk paguan dot pagat e administratës
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Rama-Manja po luajnë blofin me thirrjet ndaj SPAK për të hetuar Berishën dhe Metën, PS ka përgjegjësi politike për zyrtarët e korruptuar që kanë rënë në burg

Spartak Braho: Rama-Manja po luajnë blofin me thirrjet ndaj SPAK për
x
BREAKING NEWS

Pas arrestimit të bosëve të krimit që mbështeten nga politika, SPAK gati fletë-arrestet për ministra, kryebashkiakë dhe drejtorë të lartë të përfshirë në abuzime me tenderat

Pas arrestimit të bosëve të krimit që mbështeten nga
x

Politike

Lufta në kampin blu, Yuri Kim: Basha është udhëheqësi i zgjedhur i saj! Në Uashington dhe në botë u skandalizuan nga grushtet, njerëzit që thyenin dritare, gjakun...

Lufta në kampin blu, Yuri Kim: Basha është udhëheqësi i

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka folur për përplasjen që po ndodh në Partinë Demokratike, për të cilën shprehet se kjo është një periudhë e dhimbshme për këtë parti, por PD duhet të zgjedhë se çfarë përfaqëson dhe cila do të jetë marrëdhënia e saj me SHBA.

Ajo tha në Euroneës Albania se Lulzim Basha është kryetari i zgjedhur i PD-së dhe takimet me atë do të vazhdojnë, pasi marrëdhëniet me njëri tjetrin kanë qenë të mira.

“E pranoj që është një periudhë e dhimbshme për PD, por është edhe një moment qartësues. PD duhet të vendosë çfarë përfaqëson, nga e ka drejtimin, cila do të jetë marrëdhënia e saj me SHBA. Shpresoj se SHBA do të dalë më e fortë dhe e bashkuar, se do të vendosë veten në pozita të fitojë zgjedhjet dhe të jetë partnere e SHBA.

PD është jashtëzakonisht e rëndësishme. Zoti Basha mbetet udhëheqësi i zgjedhur i saj. Ne do të vazhdojmë të takohemi me udhëheqësin e zgjedhur të Partisë Demokratike, pasi kemi pasur një marrëdhënie të mirë me zotin Basha”, tha Yuri Kim.

E pyetur për protestën e dhunshme të 8 Janarit dhe për akuzat ndaj saj se është treguar e njëanshme, ambasadorja tha se njerëzit anë e mbanë botës u skandalizuan nga ajo që panë në atë protestë.

“Si mund të jesh e njëanshme kur thua se s’duhet të ketë dhunë politike. Jam kundër dhunës politike ashtu si SHBA. Njerëzit u skandalizuan. Njerëzit në Uashington dhe kudo në botë u skandalizuan kur panë ata njerëz që thyenin dritare, grushtet dhe gjakun. Nuk më takon të jem ajo që përcakton fajin”, u shpreh ambasadorja.

 

Më të lexuarat