BREAKING NEWS

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz Pashko, te Sabri Godo dhe Remzi Lani, Ilir Demalia nxjerr listën “bombë” të personazheve “VIP” që ishin pjesë e ish-Sigurimit të Shtetit dhe Partisë së Punës, ja pseudonimet...

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz
x
BREAKING NEWS

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi kërcënon Edi Ramën dhe pritet të bëjë publike më 14 dhjetor 2023 dosjen e vëllait të kryeministrit

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi
x
BREAKING NEWS

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh Kongresin e PS dhe nis sulm frontal kundër SHBA dhe SPAK, në panik nga republika e prokurorëve

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon 15 masa sigurie për aferën e inceneratorit të Tiranës, ja lista e plotë

SPAK lëshon 15 masa sigurie për aferën e inceneratorit të
x
BREAKING NEWS

Për kë do "kërcasin prangat"? Afera e inceneratorit të Tiranës, SPAK firmos 15 urdhër arreste, zbulohen emrat

Për kë do "kërcasin prangat"? Afera e inceneratorit
x
BREAKING NEWS

Ja pse u thirr me urgjencë Lulzim Basha në SHBA, kush është sponsori i fuqishëm që fshihet pas aksionit të tij që pritet të tronditë themelet e “Trekëndëshit të Bermudës”

Ja pse u thirr me urgjencë Lulzim Basha në SHBA, kush është
x
BREAKING NEWS

Ja si Berisha u përgatit të arratiset nga Shqipëria në ’97, roli i Pandeli Majkos, Rexhep Mejdanit, Bashkim Finos e Namik Dokles dhe telefonata “përtej Adriatikut” që ndryshoi rrjedhën e ngjarjeve, Gjon Bruçi zbardh anën e errët të Saliut

Ja si Berisha u përgatit të arratiset nga Shqipëria në
x
BREAKING NEWS

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet për dosjen e tyre të “zezë” të pastrimit të parave, ja çfarë po ndodh në GJKKO

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet
x

Politike

"Lufta vazhdon", gazetari plas paralajmërimin e fortë: Rama po bëhet gati të godasë një tjetër media

"Lufta vazhdon", gazetari plas paralajmërimin e fortë: Rama

Gazetari Bledian Koka dënon dhunën e kryeministrit Edi Rama ndaj medias. 

Në Task Force me Sonila Meçon, Koka tha se pas News24, kryeministri po përgatitet për të goditur një tjetër media kombëtare, që kohët e fundit ka qenë kritike ndaj qeverisë së tij. 

Bledian Koka: Tre muaj më parë News24 bëri një kronikë ku denoncoi largimin e turistëve të llahtarisur nga Golemi, por në të njëjtin edicion kishte edhe një kronikë tjetër ku thoshte se Tirana po gëlonte nga turistët, që është Tirana e Erion Veliajt. Televizioni në fjalë është futur mes një lufte. Lufta vazhdon. Atë që i ndodhi sot News24 unë mendoj që do t'i ndodhë shumë shpejt një tjetër media kombëtare, por që është bërë po aq opozitare sa Syri. Ata që e ndjekin median rregullisht e kuptojnë se për këtë e kanë fjalën. Unë e shoh si betejë brenda llojit. Raporti mes medias dhe politikës nuk ndodh vetëm në Shqipëri. Rama po jep mesazhin e tij, sigurisht është dëm për median, por është edhe për brenda llojit për ata që u shkon mendja se mund të dalin nga rreshtat. 

Më të lexuarat