BREAKING NEWS

“Do të ndodhet para një rreziku më të madh”/ Frrok Çupi parashikon zhvillime të bujshme, lëshon paralajmërimin 'bombë' për këtë politikan të njohur: Është në prag të burgut

“Do të ndodhet para një rreziku më të madh”/
x
BREAKING NEWS

Paralajmëroi lëvizjen e kryeministrit Rama, Artan Hoxha lëshon ‘thumbin’ e fortë për përplasjen Duka-Veliaj dhe ngre dyshimet: Mund ta ketë bërë...

Paralajmëroi lëvizjen e kryeministrit Rama, Artan Hoxha lëshon
x
BREAKING NEWS

Aksion “blic”, Fieri në “shtetrrethim”, FNSH-ja kontrollon makinat luksoze dhe ato me targa të huaja/ Çfarë ka ndodhur?

Aksion “blic”, Fieri në “shtetrrethim”, FNSH-ja
x
BREAKING NEWS

“SHIK-u i Berishës donte të më eliminonte”/ Vjen dëshmia tronditëse nga SHBA, biznesmeni i njohur shqiptar rrëfen si e shpëtoi Arben Kraja

“SHIK-u i Berishës donte të më eliminonte”/ Vjen
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Meta është interceptuar në trafiqe droge e njerëzish ku dëmtohen interesat e SHBA, ai dhe Berisha i kanë sytë nga Ukraina, synojnë azil në Rusi

Frrok Çupi: Meta është interceptuar në trafiqe droge e
x
BREAKING NEWS

Pas “non grata”-s, Berisha rrezikon sanksione ekonomike, FBI-CIA-DASH bashkëpunim me Thesarin për aferat e emrave në listën e zezë, ja raporti

Pas “non grata”-s, Berisha rrezikon sanksione ekonomike,
x
BREAKING NEWS

PD zbardh pazaret e Ilir Metës me mazhorancën për zgjedhjet vendore, nuk ankimoi në Gjykatën Kushtetuese paligjshmërinë e 30 qershorit

PD zbardh pazaret e Ilir Metës me mazhorancën për zgjedhjet
x
BREAKING NEWS

Zbardhet lista, ja familjet e kualifikuara për të përfituar kredi të butë në Tiranë, procedurat si veprohet

Zbardhet lista, ja familjet e kualifikuara për të përfituar kredi
x

Politike

Lulzim Basha e nxjerr "zbuluar": Informacioni për Berishën ka ardhur nga agjencitë amerikane, procesi ‘non grata’ nuk niset nga DASH, por nga...

Lulzim Basha e nxjerr "zbuluar": Informacioni për Berishën

Kryedemokrati Lulzim Basha ka treguar për herë të parë arsyet se përse dërguan në vendimin për pezullimin e ish-kryeministrit Sali Berisha nga grupi parlamentar.

“S’mund të ketë kult ambasadorësh. Është detyra jo vetëm e kryetarit të opozitës, por çdo qytetari shqiptar që të ngrihet në këmbë për të mirën kombëtare. S’bëhet fjalë për një vendim të një ambasadori, por të qeverisë amerikane. Një proces prej tre muajsh, ku kam investuar të gjithë energjisë, kapitalin politik e personal timin për të gjetur një zgjidhje të pranueshme për zotin Berisha dhe mbi të gjitha sa i takon interesave të PD. Në këtë proces, ashtu siç është thënë, procesi për shpalljen ‘non grata’ nuk është proces që niset nga DASH, është proces që finalizohet nga Sekretari i Shtetit, i cili sipas informacioneve të përcjella në rrugë zyrtare ka pothuajse zero diskrecion, në rast se informacioni i mbledhur prej vitesh buron nga agjencitë e ndryshme të ligjzbatimit dhe të informacionit. Kjo ka çuar në një vendim ‘non grata’. E dyta, nuk është dënim, por shpallje ‘non grata’. Është larguar distancimi i PD nga Slai Berisha. Edhe largimi i tij i parlamentit. Vendimi im ka qenë pezullimi nga grupi parlamentar deri në përfundim të hetimit. Vetë zoti Berisha është zotuar para dhe pasi ka marrë këtë vendim, nuk do e përfshinte PD në këtë çështje. Qëndrimet e mia unë ia kam bërë të qarta kujtdo. A nuk kanë qenë këto ambasadorë që kanë thënë që topi është në derën tënde. A nuk kanë qenë këta administratorë që kanë kontribuar në Reformën në Drejtësi. T’ia themi shqiptarëve që më 5 qershor, edhe aleatët e mi ishin dorëzuar dhe më kërkuan t’i dorëzoja administratës së korruptuar të Ramës zgjedhjet”, tha Basha për News24.

Më të lexuarat