Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Lulzim Basha lexon sms e maturantes para publikut: Gjendja është katastrofike, ja çfarë shkruan vajza!

  Lulzim Basha lexon sms e maturantes para publikut: Gjendja është katastrofike, ja çfarë shkruan vajza!

Postuar: 06/09/2016 - 21:08

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, po flet këtë mbrëmje në një media për problemet dhe zhvillimet kryesore në vend.
 
Që në fillim të fjalës së tij, Basha ka vënë alarmin, duke thënë se vendi ndodhet në katastrofë.
 
Ai është ndalur te çështja e maturantëve, duke u shprehur se ata gjenden para një kaosi.
 
“Është një gjendje katastrofike në të gjitha parametrat. Maturantët gjenden para një kaosi, katastrofe të vërtetë. Politika i mohon këtij brezi drejtësinë, mundësinë për të zgjedhur të studiojnë aty ku duan. Kjo që po them tani është shumë e zbulur, vetëm dy orët e fundit kam marrë shumë mesazhe në celular nga maturantët”, ka thënë Basha.
 
Ndërkohë, kryedemokrati ka lexuar dhe mesazhin e një maturanteje:
 
“Mesatarja ime është 9.87, ndërsa nuk fitoj në shtet asnjë degë, dhe mesatarja më llogaritet 9.17. mua më ulen pikë pse nuk kam zgjedhur psikologji”, shkruan vajza në celuarin e Bashës. 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/10/2019 - 23:58

Kryeministri Edi Rama ka komentuar deklaratën e homologut holandez Mark Rutte, i cili u shpreh se Shqipëria ka bërë progres, por jo mjaftueshëm, por replikoi duke ngritur pyetjen, në

Postuar: 18/10/2019 - 23:56

Ish-deputetja e PD Grida Duma e ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, foli për negociatat

Postuar: 18/10/2019 - 23:52

Vendim negativ nga samiti i krerëve të shteteve të Bashkimit Europian për nisjen e bisedimeve për

Postuar: 18/10/2019 - 23:35

Kryeministri Edi Rama me anë të një statusi në Facebook ka falenderuar Departamentin Amerikan të

Postuar: 18/10/2019 - 23:30

Kryeministri i vendit, Edi Rama, teksa është pyetur nga gazetarët në konferencë në lidhje me dekr