BREAKING NEWS

Videoja e Marinës Amerikane: "Ata janë mes nesh". Pentagoni konfirmon: "Imazhe autentike", këtu janë alienët

Videoja e Marinës Amerikane: "Ata janë mes nesh". Pentagoni
x

Politike

Lulzim Basha nuk njeh zgjedhjet, Frrok Çupi tregon ku po gabon lideri i PD dhe paralajmëron: Sjell paqëndrueshmëri të stabilitetit të vendit! Këto gjëra të zgjidhen në...

Lulzim Basha nuk njeh zgjedhjet, Frrok Çupi tregon ku po gabon lideri i

Gjatë mbledhjes së zhvilluar në selinë blu pasditen e sotme, kryedemokrati Basha u ka kërkuar kandidatëve fitues dhe jo fitues, që të vazhdojnë betejën për faktimin e shkeljeve që janë bërë në zgjedhje.

Analisti Frrok Çupi u shpreh se nëse Basha ka prova duhet të shkojë në gjykatë.

“Nëse opozita ka pakënaqësi në zgjedhje, jam dakord që keni një problem, çojeni në gjykatë. Deri më sot KQZ pasi certifikoi zgjedhjet tha se nuk kemi asnjë ankesë. Kjo do të thotë që partitë si instrumente politikë që janë të gjejnë gjykatat e tyre. Nuk ka lidhje që i njohim zgjedhjet apo jo.

E dyta, partitë politike me problemet që shtrojnë me vjedhjen e votës apo të korrupsionit dhe nuk kanë prova është tërësisht e vërtetueshme se kjo sjell paqëndrueshmëri të stabilitetit të vendit.

Ndërkombëtarët i njohën këto zgjedhje dhe ata duan qetësi. Ju e dëgjuat çfarë tha gjenerali amerikan për herë të parë, që vendi jon eksporton stabilitetin.  Përdorën fjalën gjykatë. Këto gjëra duhen të zgjidhen në gjykatë”, tha Frrok Çupi në Report Tv.

Më të lexuarat