BREAKING NEWS

Dosja e Adriatik Llallës, batërdi me pasurinë para largimit si Kryeprokuror dhe shtim dyshimesh për kërkesë azili në Gjermani

Dosja e Adriatik Llallës, batërdi me pasurinë para largimit si
x

Politike

Lulzim Basha paralajmëron zhvillime të bujshme: Duke filluar nga nesër dhe javën e ardhshme do të shihni...

Lulzim Basha paralajmëron zhvillime të bujshme: Duke filluar nga

Kryedemokrati paralajmëron se nga nesër qytetarët shqiptarë do të shikojnë aferat e tmerrshme në lidhje nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit ku humbën jetën 51 qytetarë.

Sipas Bashës, në qytetin e Durrësit po grabiten troje që janë dizenjuar fillimisht për shkolla.

“Duke filluar nga nesër dhe javën e ardhshme, ka afera të tmerrshme këtu. Ka grabitje me sebepin e tërmetit. Në Durrës ka grabitje të trojeve nga qeveria me mafien e ndërtimit. Ka troje të cilat janë dizenjuar për shkolla dhe po grabiten për t’u bërë pallate. Ka pallate që mund të rindërtohen por do të prishen për t’u rrëmbyer pronën banorëve”, tha Basha.

Më të lexuarat