BREAKING NEWS

SHBA-BE rrënojnë planet e politikës për të kapur Gjykatën e Lartë, vënë në rresht KLGJ për emërimet e reja, ja prapaskenat

SHBA-BE rrënojnë planet e politikës për të kapur
x

Politike

Lulzim Basha pas kthimit nga Brukseli, i shkon Metës në Presidencë

Lulzim Basha pas kthimit nga Brukseli, i shkon Metës në

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha  ka zhvilluar  paraditen e sotme një takim  me kreun e shtetit Ilir Meta në ambjentet e Presidencës.

Mësohet se takimi i mbajtur në Presidencë ka zgjatur rreth një orë.
 
Takimi i Bashës me Metën vjen pas kthimit të kryedemokratit nga punimet e Asamblesë së PPE në Bruksel dhe dy ditë pas raportimit të Presidentit në komisionin hetimor të ngritur nga mazhoranca për shkarkimin e tij.

Më të lexuarat