BREAKING NEWS

“Do të nisë së shpejti”, Spartak Ngjela paralajmëron lëvizjen që do të luftojë korrupsionin politik në nivele të larta: Do jetë fundi i...

“Do të nisë së shpejti”, Spartak Ngjela
x

Politike

Lulzim Basha propozoi paketën e biznesit, kryeministri Rama bën lëvizjen e papritur

Lulzim Basha propozoi paketën e biznesit, kryeministri Rama bën

Kryedemokrati Lulzim Basha, ka propozuar një paketë me 5 pika për rimëkëmbjen e biznesit të prekur nga tërmeti në Durrës. Basha thotë se kjo paketë është ndihma më e mirë për ruajtjen e mijëra vendeve të punës.

Pas kësaj edhe pse ky i fundit e ka refuzuar, Edi Rama ka ftuar Bashën të ulen sërish në tryezë dhe të ballafaqojnë idetë për tejkalimin e kësaj situate.

Rama insiston se refuzimi i tryezës së përbashkët nga ana e shefit të opozitës është gabim i madh.

“Një pjesë e sugjerimeve të publikuara lidhur me bizneset e dëmtuara në Durrës, përkojnë me propozimet e hartuara nga kryetari i Komitetit Kombëtar të Rindërtimit & Ministrja e Financave--Por vazhdoj të them se refuzimi i tryezës së përbashkët është gabim i madh☹”, shkruan Rama.

Më të lexuarat