BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Politike

Lulzim Basha rikthehet në ‘skenën’ politike? Gazetari i njohur zbulon lëvizjen e ish-kryetarit të PD-së

Lulzim Basha rikthehet në ‘skenën’ politike? Gazetari i

Gazetari i Euronews Albania, Ardit Hoxha thotë se Lulzim Basha mund të rikthehet në politikën aktive, në momentin që do duhet të kryhet regjistrimi i Partisë Demokratike në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ).

Sipas Hoxhës, është e nevojshme që Basha të vendosë firmën e tij, pasi ai ende njuhet në gjykatë si kryetar i Partisë Demokratike.

“Se kur do të rikthehet dhe si do të rikthehet, atë e di vetëm zoti Basha dhe është një dilemë. Nëse mund të cilësohet një rikthim i zotit Basha, mund të quajmë momentin kur të dorëzohet kërkesa zyrtare për regjistrimin e Partisë Demokratike, pasi në atë moment, do të jetë e nevojshme firma e zotit Basha, ose firma e një personi që ai do të delegojë për të gjetur të gjitha hallkat e procesit ligjor në KQZ-në, por edhe në organet e tjera përgjegjëse për procesin e zgjedhjeve.

Kjo datë mund të cilësohet si momenti i rikthimit të Bashës. Në atë moment, do duhet firma e tij si kryetar i Partisë Demokratike, që njihet në gjykatë dhe ligjërisht. Sa i takon rikthimit politik, do duhet të pritet se cili do të jetë aktiviteti i zotit Basha “, theksoi ai.

 

Më të lexuarat