BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Politike

Lulzim Basha takim me të rinjtë në një tjetër qytet

Lulzim Basha takim me të rinjtë në një tjetër qytet

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ditën e sotme ka udhëtuar drejt Shkodrës ku dhe ka zhvilluar një takim me të rinjtë demokratë.

Gjatë fjalës së tij, Basha tha se rezultati i zgjedhjeve të 14 Majit ishte një përgjigje e qartë për palët politike. Ish-kreu i PD-së tha se të rinjtë janë ata të cilët duhet të integrohen në politike dhe për të arritur këtë ai propozoi planin e tij.

Sipas Bashës të rinjë po largohen nga vendi pasi nuk kanë mundësi dhe e para që duhet bërë është dëgjimi dhe pjesëmarrja e tyre në procesin politik.

“Hapi parë që keni hedhur në 14 maj nuk është pak, mjerë ata që nuk e lexojnë. Por unë kam shpresë që është fillimi i një reagimi rinor. Cfarë dinë ata që erdhën tju kërkojnë votën. Cfarë dinë ata për nevojat tuaja, ëndrrrat tuaja? Asgjë. E dini pse nuk dinë asgjë, sepse janë të vjetër sepse ka kohë që merren me njëri-tjetrin. Unë kam një plan se si mund të përballemi me këtë nga pikpamja politike.

Nga përgjegjësitë e atyre që kanë marrë përsipër të zgjidhin problemet e këtij vendi duhet të konstatojmë se rinia është e mërzitur, largohen, nuk marrin pjesë në votime. Sigurisht, prej mungesës së hapësirës, konkurencës, meritës por edhe sepse rinia nuk dëgjohet. Dikush që nuk dëgjohet nuk ka vend aty. E para që dueht të bëjmë është të dëgjojmë zërin e rinisë, të gjithë qytetarëve, por rinisë është fillimi, duke dëgjuar ata të krijojmë hapësirë që rinia të marrë pjesë në procesin politik. Të fillojmë të mendojmë se si politikën ta kthejmë me fytyrë nga hallet e njerëzve., Kam nëj propozim, listat e hapura. Listat e hapura do të bëjnë të mundur që në parlament por edhe në këshillin bashkiak të shkojnë ata që marrin vota nga qytetarët jo ata që i rëndisin kryetarët”, tha Basha.