BREAKING NEWS

Tërmet i fortë në vend/ Lëkundet Durrësi e Laçi, ndihet edhe në Tiranë, ja sa ballësh ishte

Tërmet i fortë në vend/ Lëkundet Durrësi e Laçi,
x

Politike

“Lutjet e mia janë për ju”, zyrtari i lartë gjerman solidarizohet me Shqipërinë pas tërmetit të fuqishëm

“Lutjet e mia janë për ju”, zyrtari i lartë gjerman

Pas tërmeteve të fuqishme që përfshinë Shqipërinë gjatë ditës së djeshme ka reaguar edhe Sekretari i Shtetit në Ministrinë Federale të Drejtësisë dhe Mbrojtjes së Konsumatorit të Gjermanisë, Christian Lange.

 
Në rrjetin social Twitter, zyrtari i lartë gjerman ka postuar shënimin e kryetarit të Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulamt Balla dhe shkruan se “lutjet tona janë për Shqipërinë”.
“E tmerrshme! Mendimet dhe lutjet e mia janë me ju”, shkruan z. Lange.
 
Christian Lange është një mik i çmuar i Shqipërisë dhe shqiptarëve. Prej 20 vitesh është deputet i PSD, Grupi Parlamentar i së cilës është shprehur gjithmonë i hapur në favor të një vendimi pozitiv për çeljen e megociatave të Shqipërisë me BE.

Më të lexuarat