Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

'Lylzimi t'iu paguajë shtëpinë sa vilën e tij të luksit”, zv.kryeministri Braçe i përgjigjet menjëherë Bashës për Astirin me shifra: Kjo nuk është tallje

Postuar: 12/11/2019 - 15:13

 Zv. kryeministri Erion Braçe ka reaguar pas deklaratave të kryedemokratit Lulzim Basha i cili tha se banorët e Astirit nuk janë dëmshpërblyer për banesat e tyre. Braçe tha se vetëm për 8 objekte në lotin e parë janë paguar 148 milionë lekë dhe 360 milionë lekë për 15 objekte të tjera.

Zv. kryeministri ka publikuar edhe deklaratën e një banore të Astirit, e cila thotë se ka marrë 130 milionë lekë dëmshpërblim.

Postimi:

130 milion leke tallje? 10 milion dollarë tallje?

A i dini numrat apo jo? Vetem per 8 objekte ne Lot 1 jane paguar e marre: 148 MILION LEKE/1.2 MILION DOLLARE!

Per 15 objekte te tjera tek Loti i 1 jane ndare parate e jane gati: 360 MILION LEKE/3.4 MILION DOLLARE!

Bejini vete llogarite! Kjo vec tallje nuk mund te jete!

Ky LYLZIM BASHA qe eshte parelli i madh shume, patjeter, tua paguaje nje shtepi sac shtepia e luksit ne bllokun e vilave ku merr fryme! Por nga leket e tija ama, nga leket e tij!

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 08/12/2019 - 19:27

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi tha se prishja e godinës nr. 15 në Qytetin Studenti është një hakmarrje e kryeministrit Edi Rama.

Postuar: 08/12/2019 - 19:03

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Gazmend Oketa, shprehet se kërkesa e kryeministrit Rama ës

Postuar: 08/12/2019 - 18:48

Avokat Spartak Ngjela deklaroi se tre persona janë përgjegjës për pasojat e tërmetit shkatërrues

Postuar: 08/12/2019 - 18:37

Kryeministri Edi Rama ka fshirë postimin në Twitter vetëm një orë pasi i bëri thirrje Lulzim Bash

Postuar: 08/12/2019 - 18:13

Lideri i Partisë Popullore Europiane Donald Tusk ka paralajmëruar se procesi i zgjerimit nuk guxo

Postuar: 08/12/2019 - 18:03

Partia Demokratike ka reaguar lidhur me ftesën e kryeministrit Edi Rama për kryedemokratin Lulzim

Postuar: 08/12/2019 - 17:17

Drejtuesi i Departamentit të Mjedisit në PD Abi Malltezi thotë se shembja e Godinës 15 në Qytetin