BREAKING NEWS

“Epoka e Presidentit po vdes, janë dekompozuar...”, Frrok Çupi lëshon ‘bombën’ e radhës, paralajmëron fundin e Ilir Metës

“Epoka e Presidentit po vdes, janë dekompozuar...”, Frrok
x

Politike

Mafia e ndërtimit/ Spartak Ngjela flet me emra, zbulon 4 politikanët që fshihen pas saj

Mafia e ndërtimit/ Spartak Ngjela flet me emra, zbulon 4 politikanët

Avokati Spartak Ngjela, ka ngritur akuza të forta ndaj qeverisë presidentit Ilir Meta, ish-kryeministrit Sali Berisha dhe kryedemokratit Lulzim Basha. Duke folur për situatën tragjike që la tërmeti i 26 nëntorit, Ngjela nuk ngurroi të përmendë emra.

Ngjela tha:

“Fajtori kryesor është shteti. E ka bërë nga paaftësia apo nga korrupsioni kjo është çështje për t’u hetuar, por unë them se është bërë nga korrupsioni. Përgjegjësit kryesorë janë Berisha, Rama , Meta dhe Basha. Unë di ç’thotë ligji, këta janë të akuzuarit dhe këta janë që nuk e pranojnë”.