BREAKING NEWS

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë rezultuar të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit, asnjë humbje jete

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë
x
BREAKING NEWS

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, kolegët e tij japin lajmin e trishtë: Humbje e madhe! (EMRI+FOTO)

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, kolegët
x

Politike

Majko dhe Kodheli jashtë Parlamentit, Alfred Peza: Ps dëshmoi se listat ishin të hapura

Majko dhe Kodheli jashtë Parlamentit, Alfred Peza: Ps dëshmoi se

Analisti Alfred Peza tha se rezultati dëshmoi se personazhet e përfshirë në lista ishin ato të duhurit. 

Më tej ai shtoi se për këtë arsye Mimi Kodheli dhe Pandli Majko mbeten jashtë Parlamentit

“Ne kemi diskutuar për një detaj, element, që në momentin që Parlamenti vendosi të hapte listat, e një nga diskutimet ka qenë nëse listat janë të hapura apo jo. E gjithë jeta njerëzore është maratonë me pengesa, edhe kjo është pjesë e kësaj. Është pjesë e rëndësishme, sepse duhet të përballosh, jo vetëm një fushatë në terma personal, por të një ekipi dhe ato që të përcakton sistemi. Këto zgjedhje testuan këtë gjë. Nëse listat ishin apo jo të hapura. Kjo tregoi që listat ishin të hapura, për shkak se disa nga katidaturat e thyen herësin”, t

Më të lexuarat