Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Majko: Kriza në KQZ mbetet politike, PS do mbrojë votën nga manipulimi

Majko: Kriza në KQZ mbetet politike, PS do mbrojë votën nga manipulimi

Postuar: 19/04/2013 - 13:20

Për deputetin socialist Pandeli Majko, dorëheqja e dy anëtarëve të Partisë Socialiste ka ardhur si reagim ndaj veprimit të Partisë Demokratike.

Lidhur me ngërçin që është krijuar në KQZ, Majko vendos gishtin vetëm mbi Partinë Demokratike, pasi sipas tij, shkarkimi i anëtarit të LSI me kërkesë të mazhorancës nga ky komision, solli këtë kaos.

Ndër të tjera, Majko u shpreh se kriza në KQZ është jo krizë teknike por politike, ndaj për këtë arsye, PS ka nisur punën për zgjedhjet dhe do mbrojë votën nga manipulimi.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/06/2019 - 15:10

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka bërë një parashikim shumë optimist dhe domethënës për atë që po ndodh kohët e fundit në Shqipëri.

Postuar: 26/06/2019 - 15:00

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste dhe kreu i grupit parlamentar të kësaj partie, Taul

Postuar: 26/06/2019 - 14:46

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha gjatë një konference të jashtëzakonshme, tha se përgjimet e &lsquo

Postuar: 26/06/2019 - 14:27

Pas anulimit të misionit të vëzhguesve të Këshillit të Evropës për votimet e 30 qershorit, k

Postuar: 26/06/2019 - 14:18

Gent Cakaj, ministri i Jashtëm ka deklaruar se lajmi se KE ka anuluar delegacionin e tij për të v

Postuar: 26/06/2019 - 14:16

Pas anulimit të misionit të vëzhguesve të Këshillit të Evropës për votimet e 30 qershorit, ka ard

Postuar: 26/06/2019 - 14:01

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Mallakastër, referuan materialet pë