BREAKING NEWS

PS vijon “luftën”, Presidenti drejt 'fundosjes'/ Zbulohet data e përfundimit të hetimeve për shkarkimin e Metës, ja kur përfundon puna e Komisionit Hetimor

PS vijon “luftën”, Presidenti drejt 'fundosjes'/
x

Politike

Maqedoni, MPJ: Vlerësimet politike nuk kontribuojnë në marrëdhëniet mes vendeve

Maqedoni, MPJ: Vlerësimet politike nuk kontribuojnë në
Ministria e Punëve të Jashtë të Maqedonisë ka reaguar ndaj deklaratave të zyrtarëve të Shqipërisë dhe të Kosovës lidhur me zhvillimet më të fundit në Maqedoni ku ka pasur protesta ndaj rastit “Monstra”. 
 
Kjo Ministri i ka dërguar nota proteste ambasadorit të Shqipërisë dhe të Kosovës në Maqedoni.
 
Sipas Ministrisë së Punëve të Jashtme të Maqedonisë “këto deklarata mund të interpretohen si ndërhyrje në punët e brendshme të repubilikës, dhe jo në drejtim të forcimit të besimit reciprok dhe fqinjësisë së mirë”.
 
“Vlerësimet politike nuk kontribuojnë në marrëdhëniet mes vendeve”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Maqedonisë.