Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Maqedoni, MPJ: Vlerësimet politike nuk kontribuojnë në marrëdhëniet mes vendeve

Maqedoni, MPJ: Vlerësimet politike nuk kontribuojnë në marrëdhëniet mes vendeve

Postuar: 10/07/2014 - 21:32

Ministria e Punëve të Jashtë të Maqedonisë ka reaguar ndaj deklaratave të zyrtarëve të Shqipërisë dhe të Kosovës lidhur me zhvillimet më të fundit në Maqedoni ku ka pasur protesta ndaj rastit “Monstra”. 
 
Kjo Ministri i ka dërguar nota proteste ambasadorit të Shqipërisë dhe të Kosovës në Maqedoni.
 
Sipas Ministrisë së Punëve të Jashtme të Maqedonisë “këto deklarata mund të interpretohen si ndërhyrje në punët e brendshme të repubilikës, dhe jo në drejtim të forcimit të besimit reciprok dhe fqinjësisë së mirë”.
 
“Vlerësimet politike nuk kontribuojnë në marrëdhëniet mes vendeve”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Maqedonisë.
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 05/12/2019 - 22:33

Avokati Spartak Ngjela i ftuar në emisionin “360 Gradë” tha se kryeministri Rama nuk ka arritur të marrë asnjë lekë për shkak se në Shqipëri ka korrupsion.

Postuar: 05/12/2019 - 22:08

Nesër do të bëhet prezantimi i Prokurorit të ri të Përgjithshëm, Olsian Çela i cili u zgjodh sot

Postuar: 05/12/2019 - 22:00

Ministri fuqiplotë Bledi Çuçi është shprehur në një linjë me kryeministrin Rama sa i takon abuziv

Postuar: 05/12/2019 - 21:51

Ministri fuqiplotë Bledi Çuçi, i cili është caktuar nga  kryeministri për të përballuar situ

Postuar: 05/12/2019 - 21:42

Ministri i Mjedisit, Blendi Klosi pranoi që ka patur një plasaritje të vogël në shtëpinë e tij ng

Postuar: 05/12/2019 - 21:36

Spartak Ngjela i ftuar në emsionin ‘360 gradë’ tha se kryeministri Edi Rama nuk e di

Postuar: 05/12/2019 - 21:29

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani shprehet se kryeministri po bën lojë politike dhe nuk shk