BREAKING NEWS

Partia Demokratike në zi, ndërron jetë funksionari demokrat, deputetja ndan lajmin e hidhur (EMRI+FOTO)

Partia Demokratike në zi, ndërron jetë funksionari demokrat,
x
BREAKING NEWS

Ja planet e dhunshme të Berishës për të marrë PD, skenar si në 1998 për të sulmuar selinë dhe larguar me forcë Bashën

Ja planet e dhunshme të Berishës për të marrë PD,
x
BREAKING NEWS

Ish-këshilltari i nxjerr të fshehtat Berishës, Grid Rroji: Franca po mbështet në prapavijë Saliun në luftën me SHBA, bashkë me Metën synojnë trazira

Ish-këshilltari i nxjerr të fshehtat Berishës, Grid Rroji: Franca
x
BREAKING NEWS

Rama fton Bashën të ulen në tryezë për vetingun në politikë, tregohet i gatshëm të dëshmojë në Komisionin Hetimor për 25 prillin

Rama fton Bashën të ulen në tryezë për vetingun në
x

Politike

Mark Marku paralajmëron goditjen tronditëse që do të marrë Partia Demokratike nëse Sali Berisha rikthehet në krye të saj

Mark Marku paralajmëron goditjen tronditëse që do të

Mark Marku, i cili dorëzoi mandatin e deputetit të marrë nga zgjedhjet e 25 prillit, tha se lëvizja e Berishës nuk ka lidhje me demokratizimin e Partisë Demokratike, por me interesat e tij.

Sipas tij, problemi nuk zgjidhet as duke hequr Lulzim Bashën dhe as që ai të rrijë duke mos bërë disa lëvizje.

“Ai nisi lëvizjen pasi Basha mori vendimin për largimin e Berishës nga Grupi Parlamentar. Mendoj se kjo është çështje e Berishës dhe unë nuk e di nëse PD do të sakrifikohet ose jo për Sali Berishën. Shoqëria shqiptare kërkon argumenta. Basha duhet të dalë dhe të shpjegojë, pasi kjo lëvizje e Berishës po e shkatërron PD. Nëse Berisha kthehet në krye të PD e humbin përjetësisht pushtetin. Basha duhet të dalë me një koncept të ri për partinë”, tha Mark Marku në Opinion.

Më të lexuarat