BREAKING NEWS

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i pajetë në malin e Moravës, dyshimet e para

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i
x
BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x

Politike

Mark Marku paralajmëron “tërmet” në Partinë Demokratike: Ekziston mundësia që Sali Berisha të zëvendësoje Lulzim Bashën! Ja e keqja që na pret...

Mark Marku paralajmëron “tërmet” në Partinë

Ish-deputeti demokrat Mark Marku ka komentuar situatën brenda PD-së, për të cilën ka dhënë 3 skenare se si mund të përfundojë.

Kritika ka shprehur ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha për të cilin shprehet se është konsumuar politikisht, por nuk e heq mundësinë e një rikthimi të këtij të fundit në krye të PD-së, çka për Markun do të ishte regres.

“Unë jam shprehur, ajo çfarë shoh unë, gara e brendshme ka degraduar konceptin e lëvizjes brenda një partie për ta ndryshuar partinë. Jemi në kuadrin e një lufte personale, shkaktuar nga reagimet e Berishës. Për shkak se u godit po merr këto lëvizje. Shqetësimi personal, partia-pronë, po shfaq atë gjënë e vetë më të keqe, sepse partia e tipit të liderit e kam kundërshtuar. Vetë anëtarësia është e PD-së, është një fazë pothuajse depresive për shkak të humbjes, nuk e prisnim. Ekziston një mundësi që PD të ndahet, ekziston një mundësi që të kthehet pas, sepse Berisha në thelb, ka pasur të mirat e veta dhe të këqijat, por për moshën dhe konsumin e madh, mosha nuk ka shumë të bëjë, politika, Berisha është konsumuar, nuk ofron as zë më tepër. Ekziston një mundësi rikthimi negativ, regres nga pikëpamja politike. Basha ka problemet e veta, nuk po jep argumente të forta. Nuk po del me një vision dhe koncept se si do jetë PD. E katërta që nuk po shikojmë është të ketë një zhvillim traumatik. Do të duhet që Basha të fillojë të mendojë për ide më shumë se sa individë. Individi vdes dhe konsumohet, ndërsa partia jo”, shprehet Marku për News24.

Më të lexuarat