Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Marrëveshja për emrin e Maqedonisë, Rama: Historike

Postuar: 12/06/2018 - 20:37

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas marrëveshjes së arritur mes Greqisë dhe Maqedonisë për çështjen e emrit. Përmes një postimi në rrjetin social Twitter Rama ka uruar vendet dhe liderët duke e quajtur një marrëveshje historike. 
“Dy liderë progresivë të vendeve fqinjë e bënë historinë sot dhe i treguan BE-së dhe botës se si vizioni dhe vullneti për të kapërcyer të kaluarën mund të gjejnë hapësirë ​​për të ardhmen që nuk duket! Balkani është sot një vend më i mirë falë ju dyve.” Ka shkruar kryeministri Rama në Twitter.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/10/2019 - 23:58

Kryeministri Edi Rama ka komentuar deklaratën e homologut holandez Mark Rutte, i cili u shpreh se Shqipëria ka bërë progres, por jo mjaftueshëm, por replikoi duke ngritur pyetjen, në

Postuar: 18/10/2019 - 23:56

Ish-deputetja e PD Grida Duma e ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, foli për negociatat

Postuar: 18/10/2019 - 23:52

Vendim negativ nga samiti i krerëve të shteteve të Bashkimit Europian për nisjen e bisedimeve për

Postuar: 18/10/2019 - 23:35

Kryeministri Edi Rama me anë të një statusi në Facebook ka falenderuar Departamentin Amerikan të

Postuar: 18/10/2019 - 23:30

Kryeministri i vendit, Edi Rama, teksa është pyetur nga gazetarët në konferencë në lidhje me dekr