BREAKING NEWS

Llallën e pret burgu, Spartak Ngjela: Mendonte se do fitonte luftën me Amerikën, ishte aq mendjelehtë. Shpëton vetëm nëse ikën në...

Llallën e pret burgu, Spartak Ngjela: Mendonte se do fitonte luftën me
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon urdhër arrestin për Adriatik Llallën, Policia bën lëvizjen e menjëhershme

SPAK lëshon urdhër arrestin për Adriatik Llallën, Policia
x
BREAKING NEWS

Fundoset Adriatik Llalla, REAGON për herë të parë ambasadorja Yuri Kim, paralajmëron aksion kundër zyrtarëve të korruptuar: Askush nuk është mbi ligjin!

Fundoset Adriatik Llalla, REAGON për herë të parë
x
BREAKING NEWS

Adriatik Llalla dënohet me burg, Frrok Çupi bën deklaratën e fortë dhe paralajmëron zhvillime: Drejtësia e re po vepron! E gjithë armata e punonjësve të drejtësisë ishte e lidhur me...

Adriatik Llalla dënohet me burg, Frrok Çupi bën
x
BREAKING NEWS

“Me kë do të fillojë SPAK-u?”/ Spartak Ngjela tregon kush e ka radhën pas Sali Berishës dhe paralajmëron ‘TËRMET’ në skenën politike shqiptare: Ky politikan është një model skizofrenik. Rama mund të detyrohet të...

“Me kë do të fillojë SPAK-u?”/ Spartak Ngjela tregon
x
BREAKING NEWS

Përfundon mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ahmetaj zbulon vendimet marra

Përfundon mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ahmetaj zbulon
x
BREAKING NEWS

“Adriatik Llalla, kurbani i parë i reformës në drejtësi”, Klodiana Lala zbulon informacione për vendndodhjen e ish-kryeprokurorit: Më kanë ardhur foto! Avokati paraqiti akt ekspertimin, vuan nga një sëmundje e…

“Adriatik Llalla, kurbani i parë i reformës në
x
BREAKING NEWS

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën, ja çfarë ndodh nëse nuk paraqitet ish kryeprokurori pasi ka një javë që është larguar jashtë vendit

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën,
x

Politike

Marrëveshjet mes Kosovës dhe Shqipërisë, Milaim Zeka zbulon prapaskenat dhe plas deklaratën e fortë: Vetëm fjalë dhe firma!

Marrëveshjet mes Kosovës dhe Shqipërisë, Milaim Zeka zbulon

Gazetari dhe analisti Milaim Zeka është shprehur se marrëveshjet mes qeverisë së Shqipërisë dhe Kosovës nuk janë zbatuar.

Për këtë përmend lëvizjen e lirë duke thënë se gjithçka kuptohet në kufirin e Morinës kur duhet pritur me orë të tëra për të kaluar. Zeka në emisionin “Top Talk” përmend rastin e Zvicrës kur kishin të domosdoshëm kontrollin e pasaportave me gjermanët duke thënë se nga 100 makina kontrolloheshin vetëm 2.

Dyrnjaja: Midis Shqipërisë dhe Kosovës ka pasur disa mbledhje të dy qeverive dhe janë nënshkruar disa marrëveshje dhe cdo mbledhje ka pasur në rendin e ditës nënshkrimin e marrëveshjeve. A dini ju që të jetë nënshkruar dhe realizuar një pjesë e këtyre marrëveshjeve përvecse duket se kanë mbetur vetëm në letër, më shumë imazh se realitet?

Zeka: Qeveria e Shqipërisë me të gjitha marrëveshjet e nënshkruara me Kosovën është treguar joserioze dhe asnjë marrëveshje nuk është zbatuar, qoftë ajo për Portin e Shëngjinit, qoftë marrëveshje për lëvizje të lirë dhe një gjë e tillë nuk ka ndodhur as nga ana e Kosovës. Për ta kuptuar hipokrizinë e Edi Ramës dhe qeverisë së Kosovës, urdhëroni dhe kaloni kufirin në Morinë dhe aty do të prisni me orë të tëra për ta kaluar kufirin Kosovë-Shqipëri, ndërkohë që Zvicra në të kaluarën kur kishte kontrollin e domosdoshëm të pasaportave me gjermanët, nga 100 makina kontrolloheshin vetëm 2. Një gjë e tillë nuk është zbatuar asnjëherë dhe krejt marrëveshjet e bëra mes Kosovës dhe Shqipërisë kanë qenë thjesht për propagandë dhe konsum të brendshëm politik.