BREAKING NEWS

E RËNDË/ Sapo kishte bërë vaksinën anti-COVID, gjendet i vdekur i riu në Elbasan

E RËNDË/ Sapo kishte bërë vaksinën anti-COVID, gjendet
x
BREAKING NEWS

Dalin pamjet! Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria, sinoptikanët në Greqi tregojnë dy qytetet shqiptare që do të përjetojnë temperatura ekstreme!

Dalin pamjet! Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria,
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete në 24 orët e fundit, ja çfarë po ndodh në spitale

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete
x
BREAKING NEWS

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë
x
BREAKING NEWS

Prishja e banesave në zonën e 5 Majit, reagon Avokati i Popullit

Prishja e banesave në zonën e 5 Majit, reagon Avokati i Popullit
x
BREAKING NEWS

Meta caktoi datën, do futet PD në zgjedhjet në 6 bashki? Lulzim Basha jep paralajmërimin e fortë

Meta caktoi datën, do futet PD në zgjedhjet në 6 bashki? Lulzim
x
BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga KQZ, publikon datën e zgjedhjeve të pjesshme vendore

Vjen reagimi zyrtar nga KQZ, publikon datën e zgjedhjeve të pjesshme
x
BREAKING NEWS

“Erdogan e do me çdo kusht miqësinë me Shqipërinë”, Spartak Ngjela zbulon arsyen dhe plas deklaratën e fortë: A do e lejojë Rama këtë?

“Erdogan e do me çdo kusht miqësinë me
x

Politike

“Marrëzi dhe përrallë idiote”, Frrok Çupi del kundër nismës së PD-së, tregon rrezikun që i kanoset vendit: Nëse doni t’i fusni të gjithë në...

“Marrëzi dhe përrallë idiote”, Frrok Çupi del

Analisti i njohu Frrok Çupi ka dalë kundër kërkesës së PD-së për vetting në politikë. Sipas tij, kjo nismë kërkon që të zhbëjë shtetin.

I ftuar në emisionin "Breaking", Çupi e cilësoi si një nismë vullnetare, që synon të zhvlerësojë strukturat shtetërore.

"Deputetët, kanë një Kod Zgjedhor, një Kushtetutë, një KQZ, të gjithë këto kontrollohen, pra një Vetting. Ka ligje, por tani çfarë do të bëhet tani? Shteti është një makinë shumë e rëndë, shumë e madhe, nëse trajtohen në mënyrë vullnetare, ai kthehet në tmerr. Tani sulmon peshkatarët, lektorët, studentët, njerëzit që duhen të bëhen politikanë. Shteti duhet të zbatohet në ligje dhe ato janë, ka Kodin Penal, Kushtetutë", u shpreh Çupi.

Çështja nuk shtrohet se çfarë ndjen brenda saj PD, ajo ndjehet me e sulmuara PD, sipas tij, partia më e madhe e opozitës ndodhet nën presion.

"Është një përrallë shumë idiote, ajo duhet mbyllur rubineti i kësaj çështje sepse është një turp i madh, pas 30 vitesh të bëhesh një gjë e tillë të bësh gjyq. Çfarë do të bëjmë do t'i bëjmë gjyqtarë të gjithë. Do të bëjë vettingun popullit. Çdo individ është një qenie politike, e ti nuk mund ti thuash se ti je nuk je politikan, Nëse doni ti fusni të gjithë njerëzit në vetting bujrum të qoftë. Askush nuk i ndalon të bëjë një karrierë politike", theksoi analisti.