BREAKING NEWS

Kush do jenë ministrat e ardhshëm të Ramës? Kreshnik Spahiu nxjerr për herë të parë EMRAT: Do ketë prurje të reja!

Kush do jenë ministrat e ardhshëm të Ramës? Kreshnik Spahiu
x

Politike

Marrin detyrën zyrtarisht/ Dy ministrat e rinj, Bledi Çuçi dhe Milva Ekonomi betohen para Presidentit! U shoqëruan nga…

Marrin detyrën zyrtarisht/ Dy ministrat e rinj, Bledi Çuçi

Dy ministrat e rinj Bledi Çuçi dhe Milva Ekonomi u betuan sot para Presidentit Ilir Meta.

Ceremonia e betimit zgjari disa minuta, ndersa Ministri i Brendshëm i sapoemëruar si dhe ministrja e Bujqësisë shkuan në Presidencë të shoqëruar nga Engjell Agaçi, sekretari përgjithshëm i Kryeministrisë.

Këto lëvizje në qeveri erdhën pas dorëheqjes së Sandër Lleshajt nga detyra e ministrit të brendshëm pas vrasjes së 25-vjeçarit Klodian Rasha nga një efektiv policie.

Më të lexuarat